Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2012, 12:51

Multiplayerowy sandbox Yogventures zebrał na Kickstarterze już ponad 250 tysięcy dolarów

Kolejne kickstarterowe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem. Tym razem środki potrzebne na produkcję udało się zdobyć twórcom humorystycznego multiplayerowego sandboxa Yogventures.

Multiplayerowy sandbox Yogventures zebrał na Kickstarterze już ponad 250 tysięcy dolarów - ilustracja #1

Kickstarter jest obecnie na ustach wszystkich. O tym serwisie mówi się jednak głównie w kontekście dużych projektów, które dzięki sławie organizujących je weteranów branży potrafią zgromadzić kilka milionów dolarów. W rezultacie sporo mniejszych produkcji zostaje przeoczonych przez większość graczy. Na szczęście nie pozbawia ich to wcale szans na sukces. Najnowszym tego przykładem jest multiplayerowy sandbox Yogventures, któremu właśnie udało się zebrać środki potrzebne do sfinansowania produkcji.

Twórcy poprosili graczy o 250 tysięcy dolarów. W chwili pisania tej wiadomości licznik przekroczył już poziom 255 tysięcy dolarów, a do zakończenia akcji pozostało jeszcze dwadzieścia dni. Podobnie jak w przypadku większości tego typu Kickstarterów za 15 dolarów otrzymamy pełną wersję gry, gdy ta zostanie wydana, a 25 dolarów zapewni nam dostęp do testów alpha i beta.

Yogventures będzie sandboxem zaprojektowanym głównie z myślą o trybie wieloosobowym. Zabawa ma polegać na tworzeniu własnych światów, a następnie przeżywaniu w nich przygód wraz z przyjaciółmi. Wszystko to będzie możliwe dzięki potężnym, ale prostym w użyciu narzędziom edycyjnym. Otrzymamy kontrolę nad każdym elementem wirtualnego świata - od budynków i lochów, aż po postacie niezależne oraz potwory. Silnik został zaprojektowany tak, aby bez problemu potrafił wyświetlać olbrzymie mapy, na których będzie można zniszczyć dosłownie wszystko.

Oczywiście, ręczne projektowanie każdego zakamarka świata znużyłoby większość osób. Dlatego teren zostanie wygenerowany losowo, a dopiero potem zabierzemy się za jego dowolne modyfikowanie. Gra w żaden sposób nie ograniczy kreatywności graczy. Bez problemu będzie można błyskawicznie przywołać np. masywny łańcuch górski lub ocean. Autorzy obiecują, że Yogventures wystartuje z olbrzymią bazą obiektów, przedmiotów, stworów i przedmiotów.

Multiplayerowy sandbox Yogventures zebrał na Kickstarterze już ponad 250 tysięcy dolarów - ilustracja #2

Akcja nie będzie się ograniczała jedynie do powierzchni. W każdym świecie znajdą się rozległe podziemia, pełne m.in. cennych klejnotów, ponurych krypt oraz potworów, których zabicie pozwoli nam na zdobycie wielu rzadkich przedmiotów. Nie zabraknie też systemu rzemiosła umożliwiającego tworzenie własnego ekwipunku.

Yogventures powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Testy wersji alpha mają ruszyć w listopadzie tego roku, a miesiąc później wystartuje beta.

Multiplayerowy sandbox Yogventures zebrał na Kickstarterze już ponad 250 tysięcy dolarów - ilustracja #3 Yogventures to pierwsza gra opracowana przez ekipę Yogscast. Grupa ta zajmuje się głównie tworzeniem humorystycznych materiałów video z gier i najbardziej znana jest z przezabawnej serii filmików z Minecrafta zatytułowanych Shadow of Israphel.

Członkowie Yogscast przyznają, że nie mają bladego pojęcia o technicznej stronie procesu deweloperskiego, dlatego ten aspekt produkcji powierzono niezależnemu studiu Winterkewl Games.