Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2013, 14:02

MouseCraft dostępny za dowolną kwotę, alfa za darmo – ruszyła sprzedaż mieszanki Lemmingów i Tetrisa

Ruszyła sprzedaż MouseCraft, czyli polskiej gry logicznej łączącej Lemmingi z Tetrisem. Produkcję studia Crunching Koalas można sprawdzić za darmo w wersji alfa i kupić finalny produkt za dowolną cenę. Promocja potrwa do końca sierpnia.

MouseCraft można kupić za dowolną kwotę lub sprawdzić za darmo w wersji alfa. - MouseCraft dostępny za dowolną kwotę, alfa za darmo – ruszyła sprzedaż mieszanki Lemmingów i Tetrisa - wiadomość - 2013-08-01
MouseCraft można kupić za dowolną kwotę lub sprawdzić za darmo w wersji alfa.
MouseCraft:
  • Wersja alfa gry jest dostępna za darmo w ramach programu beta-testów
  • Finalną grę można kupić za dowolną kwotę – promocja potrwa do końca sierpnia
  • MouseCraft wyjdzie w IV kwartale tego roku w wersjach Windows, Linux, Mac
  • Gra łączy elementy Lemmingów z Tetrisem

Polskie studio Crunching Koalas, o którym pisaliśmy w przeglądzie ciekawych rodzimych produkcji, wystartowało ze sprzedażą swojej gry logicznej MouseCraft. Deweloper zdecydował się na dość interesujący model wydawniczy. Po pierwsze, wypuszczona właśnie wersja alfa MouseCraft jest dostępna za darmo w ramach programu beta-testów. Po drugie, do końca sierpnia gracze mogą nabyć finalny produkt za dowolną kwotę.

Jak pisaliśmy, wersję alfa można ściągnąć za darmo w wersji dla systemu Windows, Linux lub Mac – wystarczy zarejestrować się na stronie programu testowego Crunching Koalas. Jeśli produkcja przypadnie komuś do gustu, warto skorzystać z promocji i kupić ją za dowolną kwotę, przy minimalnej cenie wynoszącej jednego dolara. Osoby, które nabędą MouseCraft już teraz, będą mogły zdecydować, na jakie elementy gry przeznaczyć pieniądze, i w ten sposób wpłyną na jej finalny kształt.

Finalna wersja gry wyjdzie w IV kwartale tego roku – na przełomie września i października. Jej cena będzie zależała w dużym stopniu od rezultatów obecnego programu sprzedażowego. W ramach bonusu gracze otrzymają ścieżkę dźwiękową oraz klucz na Steama, pod warunkiem, że grze uda się dostać na tę platformę. Crunching Koalas planuje podziękować 10 najbardziej szczodrym osobom – informacja o nich znajdzie się w napisach końcowych gry.

MouseCraft to gra logiczna, którą w największym skrócie można opisać jako połączenie Lemmingów z Tetrisem. W produkcji polskiego studia pomagamy myszom dotrzeć do sera, znajdującego się po drugiej stronie poziomu. Rozgrywka sprowadza się do rozstawiania klocków o różnym kształcie. Oczywiście z czasem autorzy wprowadzają nowe przeszkody i pułapki, w tym dodatkowe rodzaje klocków czy różne zagrożenia środowiskowe. Tytuł zawiera też edytor poziomów.

Kupując MouseCraft możemy określić, na co zostaną przeznaczone fundusze. Autorzy myślą o stworzeniu większej liczby poziomów i klocków, wprowadzeniu systemu online do wymieniania się własnymi etapami, przetłumaczeniu gry na inne języki oraz dodaniu opcji zmiany wyglądu myszy. Ekipa z Crunching Koalas zaznacza, że przyjęta forma sprzedaży nie zawiera w sobie żadnych ukrytych haczyków.

Zainteresowanych tematem odsyłamy do oficjalnej strony MouseCraft i sprawdzenia gry. Pomóc polskiemu studiu można również na platformie Greenlight, gdzie walczy ona o miejsce na Steamie.

  1. Oficjalna strona gry MouseCraft
  2. MouseCraft na platformie Steam Greenlight