Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2016, 10:18

autor: Makek

Mortal Kombat XL – wersja PC zadebiutuje w październiku

Firma Warner Bros. podała nowe informacje dotyczące PC-towego portu Mortal Kombat XL. Wersja na komputery osobiste zadebiutuje 4 października bieżącego roku, a za jej stworzenie będzie odpowiedzialna polska ekipa ze studia QLOC.

Pecetowi fani serii Mortal Kombat nie mają łatwego życia. Poprzednia część cyklu, nazwana po prostu Mortal Kombat, zawitała na blaszaki prawie 2 lata po premierze konsolowej. Podobnie sprawa wygląda w przypadku Mortal Kombat XL – rozszerzonej edycji Mortal Kombat X – która najpierw pojawiła się na PlayStation 4 i Xboksie One w marcu tego roku. Na szczęście tym razem posiadacze komputerów osobistych nie będą musieli aż tyle czekać. Wydawca, firma Warner Bros. Interactive Entertainment, ogłosił bowiem, że MK XL zadebiutuje na PC 4 października tego roku.

Mortal Kombat XL zawiera wszystkie dodatki oferowane w ramach season passa do Mortal Kombat X. - Mortal Kombat XL – wersja PC zadebiutuje w październiku - wiadomość - 2016-09-02
Mortal Kombat XL zawiera wszystkie dodatki oferowane w ramach season passa do Mortal Kombat X.

Ciekawostką jest fakt, że za PC-towy port MK XL odpowiada warszawskie studio QLOC, które już wcześniej pracowało przy komputerowych edycjach takich gier jak DMC: Devil May Cry, Street Fighter X Tekken czy Super Street Fighter IV: Arcade Edition. Konwersje te były udane, więc także w przypadku Mortal Kombat XL powinniśmy spać spokojnie.

Warto wspomnieć, że obecni posiadacze Mortal Kombat X na PC otrzymają w dniu premiery Mortal Kombat XL możliwość pobrania darmowego patcha. Gracze dostaną dzięki temu dostęp do wszelkich ostatnich zmian w balansie rozgrywki oraz rozszerzonego trybu sieciowego, który pojawił się już przy okazji niedawnych beta testów.

Mortal Kombat XL – wersja PC zadebiutuje w październiku - ilustracja #3

Mortal Kombat XL to rozszerzona edycja dziesiątej odsłony jednej z najpopularniejszych serii elektronicznych bijatyk – Mortal Kombat. Dodaje ona do podstawowej wersji gry zawartość z dodatków Kombat Pack 1 oraz Kombat Pack 2. Mowa tutaj przede wszystkim o nowych postaciach, wśród których znajdziemy zarówno wojowników bezpośrednio powiązanych z uniwersum Mortal Kombat (Tanya, Triborg, Bo’ Rai Cho, Tremor), jak i ikonicznych bohaterów filmowych (Predator, Ksenomorf z serii Obcy czy Jason Voorhees z Piątku Trzynastego). Nie zabraknie również kultowego Goro, który został zapowiedziany jako dodatek jeszcze przed premierą podstawowego Mortal Kombat X.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.