Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2013, 11:26

autor: Hed

Monolith stworzy nową grę na podstawie Władcy Pierścieni?

W sieci pojawiły się plotki, że studio Monolith może tworzyć nową, wysokobudżetową grę z serii Władca Pierścieni. Niestety firma Warner Bros. na razie nie skomentowała tej informacji.

Twórcy Guardian of Middle-earth być może szykują nową tolkienowską grę. - Monolith stworzy nową grę na podstawie Władcy Pierścieni? - wiadomość - 2013-08-15
Twórcy Guardian of Middle-earth być może szykują nową tolkienowską grę.

Firma Warner Bros. być może szykuje nową, wysokobudżetową grę z serii Lord of the Ring, znanej u nas jako Władca Pierścieni. Tak przynajmniej wynika z odkryć Superannuation, człowieka wygrzebującego ciekawe informacje dla serwisu Kotaku. Superannuation odnalazł wzmiankę na temat projektu w CV jednego z pracowników studia Monolith, należącego do Warner Bros. Pojawiło się też kilka innych poszlak – oferty pracy oraz znaki towarowe.

W sieciowym CV pewnego artysty pojawiła się wzmianka o pracy nad tytułem wysokobudżetowym dla firmy Warner Bros. Superannuation pisze, że dotyczyła ona gry z serii Lords of the Rings i była prowadzona dla studia Monolith, wchodzącego w skład Warner Bros. Seattle. Kontrakt trwał od grudnia 2012 roku do stycznia 2013 roku, czyli po wydaniu ostatniej produkcji opartej na uniwersum Tolkiena – Guardians of Middle-earth, dostępnej w dystrybucji cyfrowej na konsolach.

Superannuation zauważa jeszcze dwie rzeczy. Po pierwsze, w maju na stronie Monolith pojawiły się oferty pracy, sugerujące, że studio pracuje nad wysokobudżetową przygodową grą akcji z otwartym światem i questami. Tajemniczy projekt ma trafić na obecną i przyszłą generację konsol. Po drugie, The Saul Zaentz Company, firma posiadająca prawa do uniwersum Tolkiena, zarejestrowała niedawno znak towarowy poświęcony grom wideo: Middle-Earth: Shadow of Mordor.

Zaznaczamy, że powyższe informacje to tylko pogłoski, bo firma Warner Bros. nie ujawniła swoich planów odnośnie marki Władca Pierścieni. Niewątpliwie wydawca będzie jednak chciał kontynuować tworzenie gier na podstawie uniwersum Tolkiena, bo jest ono wciąż popularne, między innymi za sprawą drugiej trylogii Petera Jacksona. Ostatnimi grami z serii były Lego The Lord of the Rings, Guardians of Middle-earth i The Lord of the Rings: War in the North.

  1. Oficjalna strona firmy Warner Bros.

Studio Monolith powstało jeszcze w 1994 roku i na przestrzeni lat stworzyło wiele kultowych gier, w tym chociażby Blood, Shogo czy Aliens vs Predator 2. Od 2004 producent jest częścią wydawcy Warner Bros. W tym okresie Monolith zasłynął przede wszystkim serią F.E.A.R, która doczekała się trzech odsłon – studio przygotował dwie z nich. Ostatnio deweloper zajmuje się mniejszymi grami na licencji - Gotham City Impostors oraz Guardians of Middle-earth.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.