Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 sierpnia 2014, 11:41

Mobilna Terraria – największa z dotychczasowych aktualizacji wprowadza tryb Hard i masę dodatkowej zawartości

Firma 505 udostępniła największą darmową aktualizację do mobilnej wersji gry Terraria. Wprowadza ona nowy poziom trudności oraz masę dodatkowych elementów, w tym przeciwników i przedmioty.

Mamy dobre wieści dla fanów gry Terraria. Firma 505 Games, czyli wydawca wersji mobilnej, właśnie udostępniła potężną darmową aktualizację wprowadzającą spory zestaw nowych elementów i funkcji.

Przede wszystkim dodano nowy, znacznie bardziej wymagający poziom trudności (Hard), czyli coś, o co miłośnicy gry prosili od dawna. Ponadto pojawiły się dodatkowe lokacje, postacie niezależne i bossowie, 20 nowych typów przeciwników i setka przedmiotów. Gracze mogą także niszczyć teraz kapliczki demonów w celu zdobywania surowców.

Autorzy wprowadzili również system celowania w trakcie walki, co znacząco ułatwia życie graczom preferującym ataki na dystans. Wystarczy tylko dotknąć sylwetki przeciwnika, a nasza postać będzie automatycznie celowała we wskazanego wroga. Ponadto autorzy zaimplementowali wsparcie dla Everplay, co pozwala na łatwe dzielenie się zapisami rozgrywki oraz oglądanie filmików przygotowanych przez innych użytkowników.

Aktualizacja dostępna jest za darmo. Samą grę Terraria można kupić na App Store i Google Play za około 16 złotych.

  1. Terraria na App Store
  2. Terraria na Google Play

Przypomnijmy, że Terraria to platformówkowy sandboks, który kładzie nacisk na eksplorację oraz tworzenie własnych przedmiotów za pomocą systemu rzemiosła. Gra nie narzuca niczego z góry i zapewnia użytkownikom pełną swobodę. Możemy m.in. kopać doły, zająć się górnictwem, ścinać drzewa, konstruować uzbrojenie oraz budować domki. Świat zamieszkany jest oczywiście przez liczne potwory, a jego struktura generowana jest losowo, przez co za każdy razem otrzymujemy inną krainę. Poza samotną zabawą dostępny jest także tryb multiplayer.