Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 17 października 2014, 16:48

autor: Góral

Mobilna perełka tygodnia – Outcast Odyssey

W najnowszym wydaniu mobilnej perełki tygodnia prezentujemy Outcast Odyssey – połączenie klasycznego dungeon crawlera z grą karcianą.

Kolejny tydzień powoli zbliża się ku końcowi, więc czas na nową aplikację tygodnia, która zasługuje naszym zdaniem na wyróżnienie. Tym razem wybraliśmy grę o wyjątkowo ujmującej oprawie graficznej. Poznajcie Outcast Odyssey.

Tytuł stworzony przez zespół Magic Pixel Games (autorzy m.in. This Means WAR!, Stick to It i Carnival Island), przy współpracy z firmą Namco Bandai, to połączenie klasycznego dungeon crawlera z grą karcianą. Wśród głównych cech twórcy wymieniają przystępne sterowanie, głęboką rozgrywkę i świetną oprawę graficzną i co do tej ostatniej to faktycznie trudno mieć jakiekolwiek wątpliwości.

Akcja produkcji rozgrywa się w fantastycznym świecie pełnym sekretów, skarbów i potworów. Naszym zadaniem jest jego eksploracja w poszukiwaniu cennych nagród, ale całość i tak sprowadza się do dwóch czynności – kolekcjonowania kart oraz walki.

Znalezione lub zdobyte karty (zaprojektowane m.in. przez Chucka Piresa i Warrena Louw) charakteryzują się rozmaitymi właściwościami, przydającymi się w czasie starć. Dodatkowo twórcy umożliwili ich rozwijanie, dzięki czemu stają się one jeszcze potężniejsze.

Oprócz kampanii dla jednego gracza, deweloperzy przygotowali również tryb PvP, umożliwiający rywalizację z innymi osobami. Mało tego, możliwe jest nawet zakładanie własnych gildii lub dołączanie do już istniejących, rywalizowanie o nagrody tygodniowe itd. A że Outcast Odyssey udostępniane jest za darmo (oczywiście z opcjonalnymi mikropłatnościami), to warto dać tej grze szansę.