Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2014, 15:52

autor: Sarge

League of Legends - pięciu graczy pomoże w tworzeniu Championów

Studio Riot Games chce odpowiednio nagrodzić pięć osób na świecie, które jako jedyne przyciągnęły do rejestracji w grze League of Legends ponad 10 tysięcy graczy za pomocą tzw. linków referencyjnych. Wspomniani wybrańcy będą mieli szansę na wzięcie udziału we wstępnym projektowaniu nowych Championów do tej niezwykle popularnej produkcji.

Możliwość stworzenia Championa to nie lada gratka dla niejednego fana League of Legends - League of Legends - pięciu wybrańców pomoże w stworzeniu Championów - wiadomość - 2014-10-17
Możliwość stworzenia Championa to nie lada gratka dla niejednego fana League of Legends

Studio Riot Games umożliwi pomoc przy projektowaniu Championów w grze League of Legends osobom, które przekonały co najmniej 10 tysięcy graczy do zarejestrowania się w niej za pośrednictwem tzw. linków referencyjnych. Początkowy plan zakładał, że tacy użytkownicy będą mogli stworzyć Championów do League of Legends w czasie dwudniowej wycieczki po siedzibie studia. Taką nagrodę twórcy wymyślili jednak 5 lat temu, gdy kompletnie nie zdawano sobie sprawy, jak skomplikowanym i czasochłonnym procesem jest opracowywanie Championów do tej niezwykle popularnej produkcji. Z reguły na jedną postać twórcy poświęcają ok. sześciu miesięcy przekładających się na ponad 10 tysięcy roboczogodzin niemal stu pracowników. Z czasem pierwotny plan musiał więc zostać zmieniony i obecnie nagroda za przekonanie do gry ponad 10 tysięcy graczy wygląda nieco inaczej.

Deweloper zdecydował się dać takim osobom możliwość przedstawienia swojego projektu Championa na spotkaniu z twórcami gry. Zanim to jednak nastąpi do pomocy przy opracowywaniu projektu wyznaczonych zostanie trzech pracowników Riot Games (grafik, projektant postaci oraz twórca fabuły), którzy razem z wybrańcem będą mieli przynajmniej 3 dni na wykonanie grafik koncepcyjnych, opisów umiejętności oraz biografii bohatera. Nie ma jednak gwarancji, że pomysł się przyjmie i zostanie zrealizowany. Wszystkie wady i zalety zostaną gruntownie przeanalizowane na tzw. spotkaniu Thunderdome. Tak studio Riot Games nazywa „burzę mózgów”, kiedy pracownicy zespołu zbierają się i dyskutują nad planowanymi zmianami oraz usprawnieniami gry. Gdy koncepcja nagrodzonej osoby zostanie zaakceptowana, dopiero wówczas rozpocznie się właściwy proces tworzenia Championa, w którym wezmą udział już sami twórcy.

League of Legends to jedna z najbardziej popularnych gier e-sportowych - League of Legends - pięciu wybrańców pomoże w stworzeniu Championów - wiadomość - 2014-10-17
League of Legends to jedna z najbardziej popularnych gier e-sportowych

W tej chwili jest to dla dewelopera jedyny sensowny sposób na zrealizowanie obietnicy sprzed pięciu lat. Chętni będą mieli szansę zwiedzić siedzibę dewelopera, a być może także wstępnie zaprojektować nową postać w League of Legends. Według najnowszych informacji, na całym świecie jest pięć osób, których linki referencyjne przyciągnęły do gry ponad 10 tysięcy graczy. Jedną z nich jest YouTuber znany jako TotalBiscuit, który obecnie nie gra już tak dużo w League of Legends i chciałby swoją nagrodę przekazać komuś, kto zrobi z niej znacznie większy użytek. Na razie jednak nie wiadomo, czy twórcy na to pozwolą.

League of Legends to stale rozwijana, darmowa gra sieciowa typu MOBA (Massive Online Battle Arena), która od kilku lat cieszy się ogromną popularnością wśród pecetowych graczy. To także jedna z najbardziej znanych produkcji e-sportowych. Twórcy cały czas wspierają swoje dzieło, regularnie wypuszczając kolejne aktualizacje i wprowadzając mniej lub bardziej znaczące nowości.