Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 19 października 2021, 17:00

autor: Froozyy

Mistrzostwa Polski Bijatyk 2021 - zmierz się z innymi podczas PGA

W ramach tegorocznej imprezy PGA (Poznań Game Arena) będziecie mogli wziąć udział w kwalifikacjach do Mistrzostw Polski Bijatyk 2021! Ostatnie turnieje odbędą się w całości offline, więc będzie to również doskonała szansa, by spotkać się z pozostałymi fanami bijatyk z Polski.

Przed nami ostatni kwalifikacje do Mistrzostw Polski Bijatyk 2021! Tym razem na zainteresowanych graczy czeka niespodzianka – zaplanowane rozgrywki odbędą się formie offline na tegorocznej edycji imprezy PGA (Poznań Game Arena)! Uczesnicy powalczą tam o dodatkowe punkty do rankingu generalnego, możliwość udział w wielkich finałach (w grach Tekken 7 oraz Mortal Kombat 11) oraz nagrody sprzętowe od SPC Gear (m.in. myszki, klawiatury i fotele gamingowe), monitory AOC oraz konsole Nintendo Switch oraz tytuł Mistrza Polski.

Mistrzostwa Polski Bijatyk 2021 – Mortal Kombat 11

Ostatni turniej kwalifikacyjny w grze Mortal Kombat 11 rozpocznie się 23 października o godz. 12:00, a zapisy do niego ruszyły już teraz (pod tym adresem). Rozgrywki potrwają do momentu wyłonienia najlepszej czwórki, która kolejnego dnia (tj. 24 października) zawalczy o zajęcie jak najlepszych lokat i zgarnięcie większej liczby punktów do rankingu generalnego (na podstawie którego zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy, którzy zagrają w wielkim finale turnieju). Turniej zostanie w całości rozegrany offline na imprezie PGA za pomocą konsol PlayStation 4.

Mistrzostwa Polski Bijatyk 2021 – Tekken 7

Czwarty (i tym samym ostatni) turniej kwalifikacyjny w grze Tekken 7 rozpocznie się 23 października o godz. 12:00 (zapiszecie się do niego tutaj). Podobnie jak w przypadku rozgrywek w Mortal Kombat 11 uczestnicy będą walczyć do momentu wyłonienia najlepszej czwórki, która kolejnego dnia (tj. 24 października) zawalczy o zajęcie jak najlepszych lokat i zgarnięcie punktów do rankingu generalnego. Turniej zostanie w całości rozegrany offline na imprezie PGA za pomocą konsol PlayStation 4.

Turnieje kwalifikacyjne – format

Wszystkie kwalifikacje odbędą się w systemie drabinki podwójnej eliminacji. W przypadku Tekkena 7 mecze rozgrywane będą do trzech wygranych 60-sekundowych rund (BO5) i dwóch wygranych walk (BO3). Finał drabinki wygranych i przegranych oraz wielki finał rozgrywane będą do trzech wygranych walk (BO5).

Uczestnicy kwalifikacji w grze Mortal Kombat 11 zmierzą się w formacie do dwóch wygranych 90-sekundowych rund (BO3) oraz dwóch wygranych walk (BO3). Od momentu wyłonienia najlepszej ósemki gracze zawalczą w formacie do trzech wygranych walk (BO5).

W przypadku Mortal Kombat 11 zmagania będą odbywały się na wersji gry przeznaczonej na konsole PS4 i PS5, a w przypadku Tekken 7 na pecetowej wersji gry poprzez platformę Steam.

Dodatkowo za uczestnictwo w kwalifikacjach offline można zgarnąć więcej punktów do rankingu generalnego:

1. miejsce - 550

2. miejsce - 400

3. miejsce - 300

4. miejsce - 220

5-6. miejsce - 150

7-8. miejsce - 100

9-12. miejsce - 70

13-16. miejsce - 45

17-24. miejsce - 25

25-32. miejsce - 10

Mistrzostwa Polski Bijatyk 2021 – nagrody

Nagrody w ramach Mistrzostw Polski Bijatyk 2021 prezentują się następująco (na każdy turniej przypada osobna pula tych samych nagród):

  • Miejsce 1. – monitor AOC U28G2XU/BK + fotel SPC SR300F V2 RD + słuchawki SPC VIRO Plus
  • Miejsce 2. – konsola Nintendo Switch (ufundowana przez firmę CEX) + mikrofon SPC SM900 USB + klawiatura SPC GK630K Kailh
  • Miejsce 3. – klawiatura SPC GK630K Kailh + myszka SPC LIX Plus Onyx White + podkładka SPC Endorphy XL
  • Miejsce 4. – myszka SPC LIX Plus + podkładka SPC Endorphy XL

O wynikach kwalifikacji, finałach i transmisjach na żywo będziemy informować Was na bieżąco na Facebooku Fighting Games Challenge oraz Discordzie.