Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Friendly Fire 1 września 2021, 16:09

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Mistrzostwa Polski Bijatyk 2021 - powalcz o tytuły mistrza i nagrody rzeczowe

Właśnie ruszyły zapisy na pierwsze turnieje eliminacyjne do Mistrzostw Bijatyk 2021! Najlepsi zawodnicy z całego kraju zmierzą się w grach Tekken 7 i Mortal Kombat 11, gdzie powalczą o fantastyczne nagrody sprzętowe od firmy SPC Gear i tytuły mistrza Polski.

Podobnie jak rok temu łączymy siły z Fighting Games Challenge, aby pomóc przy organizacji Mistrzostw Polski Bijatyk 2021 w grach Tekken 7 (PC) oraz Mortal Kombat 11 (PS4 i PS5). To szansa dla najlepszych graczy z naszego kraju na walkę o tytuł Mistrza Polski w wybranej produkcji, a także wspaniałe nagrody sprzętowe od marki SPC Gear (m.in. myszki, klawiatury i fotele gamingowe).

W przypadku obu mistrzostw odbędą się cztery turnieje kwalifikacyjne (ich dokładny harmonogram znajdziecie w Regulaminie). W ramach kwalifikacji zawodnicy będą zdobywać punkty do rankingu, który następnie posłuży do wyłonienia najlepszych graczy (32 w przypadku Tekkena 7 oraz 8 w przypadku Mortal Kombat 11). Następnie ci uczestnicy zmierzą się w walce o tytuł Mistrza Polski.

Mistrzostwa Polski Bijatyk 2021 – Mortal Kombat 11

Pierwszy turniej kwalifikacyjny w grę Mortal Kombat 11 rozpocznie się 11 września o godz. 11:00, a zapisy do niego ruszyły już teraz (pod tym adresem). Rozgrywki potrwają do momentu wyłonienia najlepszej ósemki, która kolejnego dnia (tj. 12 września) zawalczy o zajęcie jak najlepszych lokat i zgarnięcie większej liczby punktów do rankingu generalnego (na podstawie którego zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy, którzy zagrają w wielkim finale turnieju).

Mistrzostwa Polski Bijatyk 2021 – Tekken 7

Pierwszy turniej kwalifikacyjny w grę Tekken 7 rozpocznie się 18 września (zapiszecie się do niego tutaj). Podobnie jak w przypadku rozgrywek w Mortal Kombat 11 uczestnicy będą walczyć do momentu wyłonienia najlepszej ósemki, która kolejnego dnia (tj. 19 września) zawalczy o zajęcie jak najlepszych lokat i zgarnięcie punktów do rankingu generalnego.

Turnieje kwalifikacyjne - format

Wszystkie kwalifikacje odbędą się w systemie drabinki podwójnej eliminacji. W przypadku Tekkena 7 mecze rozgrywane będą do trzech wygranych 60-sekundowych rund (BO5) i dwóch wygranych walk (BO3). Finał drabinki wygranych i przegranych oraz wielki finał rozgrywane będą do trzech wygranych walk (BO5).

Uczestnicy kwalifikacji w grę Mortal Kombat 11 zmierzą się w formacie do dwóch wygranych 90-sekundowych rund (BO3) oraz dwóch wygranych walk (BO3). Od momentu wyłonienia najlepszej ósemki gracze zawalczą w formacie do trzech wygranych walk (BO5).

W przypadku Mortal Kombat 11 zmagania będą odbywały się na wersji gry przeznaczonej na konsole PS4 i PS5, a w przypadku Tekken 7 na pecetowej wersji gry poprzez platformę Steam.

Mistrzostwa Polski Bijatyk 2021 – nagrody

Nagrody w ramach Mistrzostw Polski Bijatyk 2021 prezentują się następująco (na każdy turniej przypada osobna pula tych samych nagród):

Miejsce 1 – fotel SPC SR300F V2 RD + mikrofon SPC SM900 USB + słuchawki SPC VIRO Plus

Miejsce 2 – klawiatura SPC GK630K Kailh + myszka SPC LIX Plus Onyx White + podkładka SPC Endorphy XL

Miejsce 3 – klawiatura SPC GK630K Kailh + podkładka SPC Endorphy XL

Miejsce 4 – myszka SPC LIX Plus

O kolejnych kwalifikacjach i transmisjach na żywo będziemy informować Was na bieżąco na Facebooku Fighting Games Challenge oraz Discordzie.