Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 lutego 2019, 13:16

autor: Czarny Wilk

Mission: Impossible 7 i 8 z datami premier

Paramount Pictures potwierdziło, że grany przez Toma Cruise'a agent od misji niemożliwych Ethan Hunt powróci - i to nie w jednym, a dwóch kolejnych filmach, reżyserowanych przez autora Mission: Impossible - Fallout, Christophera McQuarrie.

Po dużym sukcesie finansowym i artystycznym Mission Impossible – Fallout pewne było, że wytwórnia Paramount Pictures nie da popularnej serii filmów akcji odpocząć. I rzeczywiście, nie trzeba było długo czekać na ustanowienie daty premier nie jednej, a dwóch kolejnych odsłon sagi o Ethanie Huncie i misjach niemożliwych.

Tom Cruise dokona niemożliwego po raz siódmy. I ósmy. - Mission: Impossible 7 i 8 z datami premier - wiadomość - 2019-02-05
Tom Cruise dokona niemożliwego po raz siódmy. I ósmy.

Siódma odsłona Mission: Impossible zadebiutuje za niecałe półtora roku, 23 czerwca 2021 roku. Na „ósemkę” poczekamy rok dłużej, do 6 sierpnia 2022 roku. Jak potwierdził serwis Variety, w obu tytułach w roli głównej znów wystąpi kojarzony z cyklem od pierwszej części Tom Cruise (który w 2022 roku będzie już 60-latkiem), a na stołku reżysera raz jeszcze zasiądzie Christopher McQuarrie, odpowiedzialny za dwie ostatnie odsłony – Fallouta z 2018 roku i Rogue Nation z 2015 roku.

W Mission: Impossible – Fallout Ethan Hunt próbował powstrzymać Apostołów, organizację terrorystyczną złożoną z byłych członków Syndykatu. Na jego drodze stało jednak CIA, które kwestionowało jego lojalność i motywy. W filmie wystąpili m.in. Henry Cavill, Rebecca Ferguson, Ving Rhames i Simon Pegg. Nie wiadomo jeszcze, kto poza Tomem Cruisem powróci w Mission: Impossible 7 i Mission: Impossible 8.