Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2020, 13:20

autor: Aquma

Minecraft Snapshot 20w48a dodał nowy, przydatny kamień

Minecraft otrzymał kolejną testową aktualizację – tzw. Snapshot 20w48a. Patch wprowadza nowy materiał, dokonuje kilku poprawek w interfejsie i naprawia szereg znanych błędów.

W SKRÓCIE:

  1. Snapshot 20w48a wprowadził nowy rodzaj kamienia do Minecrafta – Pointed Dripstone;
  2. gracze zaczęli już tworzyć pomysłowe dzieła z wykorzystaniem tego materiału;
  3. aktualizacja zmienia też parę innych rzeczy i naprawia kilka znanych błędów.

W ostatniej aktualizacji Minecrafta – tzw. Snapshocie 20w48a – twórcy wprowadzili do gry nowy rodzaj kamienia, zwany Pointed Dripstone. Pomysłowi gracze znaleźli już pierwsze sposoby na wykorzystanie tego materiału, tworząc konstrukcje i rzeźby wykorzystujące jego unikatową cechę – możliwość budowania stalagmitów i stalaktytów. Swoimi dziełami dzielą się w Internecie, m.in. na forum Reddit.

Minecraft Snapshot 20w48a dodał nowy, przydatny kamień - ilustracja #1
Czaszka T-Rexa w Minecrafcie.

Snapshot 20w48a – inne zmiany i nowości

Pointed Dripstone nie jest jedyną nowością w omawianej wersji Minecrafta. Twórcy dodali też nową zasadę (tzw. game rule), która pozwala graczom włączyć lub wyłączyć obrażenia od mrozu zadawane przez śnieg. Mamy też parę zmian w interfejsie – poprawiono system podpowiedzi i dodano możliwość kliknięcia prawym przyciskiem myszy na sakwie z przedmiotami – np. dwudziestoma kamieniami – dzięki czemu usuwamy z niej jedną kopię danej rzeczy.

Patch wprowadza również kilka poprawek znanych bugów. Mowa np. błędzie, który psuł animacje w czasie pływania i wykonywania innych akcji oraz takim, który sprawiał, że lawa i woda stawały się przezroczyste, gdy znajdowaliśmy się na określonej wysokości. Pełną listę zmian i poprawek w Snapshocie 20w48a znajdziecie pod tym adresem.

  1. Nowy wymiar swobody - recenzja gry Minecraft
  2. Minecraft – poradnik
  3. Minecraft – strona oficjalna