Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2012, 13:26

autor: Hed

Minecraft prawie jak Crysis – świetny mod poprawiający grafikę

Czy Minecraft może wyglądać jak Crysis? Nie do końca, chociaż parę efektów z gry firmy Crytek można dodać do dzieła studia Mojang. Wystarczy zainstalować darmową modyfikację przygotowaną przez jednego z fanów.

Minecraft prawie jak Crysis – świetny mod poprawiający grafikę - ilustracja #1
Minecraft pięknieje dzięki fanom.

Fani gry Minecraft mogą poprawić znacząco jej grafikę za sprawą moda Sonic Ether's Unbelievable Shaders, przygotowanego przez jednego z fanów. Produkcja studia Mojang nie traci w ten sposób charakterystycznych klocków, ale zyskuje potężny pakiet shaderów, które zupełnie zmieniają takie elementy jak oświetlenie i cieniowanie oraz dodają sporo imponujących efektów wizualnych. Spójrzcie tylko na przykłady – Minecraft wygląda na nich naprawdę świetnie.

Mod jest dostępny za darmo na forum poświęconemu grze i do działania wymaga innej modyfikacji – OptiFine. Instalacja pakietu shaderów jest nieco skomplikowana, bo musimy między innymi dodać pewne pliki do spakowanego archiwum z danymi gry (za pośrednictwem programu zewnętrznego, np. WinRar). Inną sprawą jest to, że trzeba dobrać jedną z paru paczek shaderów – część z nich może wymagać bardzo mocnego komputera, inne powinny działać płynnie.

W zamian za przebrnięcie przez instalację otrzymujemy Minecrafta z falującą wodą, ruszającymi się drzewami, lepszym cieniowaniem i oświetleniem, efektami pogodowymi oraz filtrem graficznym. Wszystko to sprawia, że produkcja zmienia się nie do poznania. Oczywiście sama modyfikacja jest w dalszym ciągu rozwijana i pewnie nie zadziała u każdego gracza. Dajcie znać, co sądzicie o takich rozwinięciach. Czy gra studia Mojang potrzebuje lepszej oprawy?

  1. Sonic Ether's Unbelievable Shaders na forum Minecraft