Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2020, 14:48

autor: Froozyy

Minecraft odpalony w Minecrafcie – imponująca robota na telefonie

Jeden z użytkowników Reddita pochwalił się swoim projektem, dzięki któremu udało mu się uruchomić Minecrafta na telefonie stworzonym w Minecrafcie.

Minecraft odpalony w Minecrafcie – imponująca robota na telefonie - ilustracja #1
Minecraftowa incepcja - Minecraft na telefonie w Minecrafcie na telefonie.

Jeden z użytkowników Reddita o nicku on_reddit_i_gettit podzielił się swoim interesującym projektem. Mianowicie na wersji mobilnej Minecrafta jakiś czas temu pojawiła się modyfikacja wprowadzająca do gry działający telefon. Kilka dni temu autor wątku postanowił dodać do moda aplikację, która pozwala odpalić popularną produkcję studia Mojang (grę na telefonie imitują specjalne skrypty stworzone przy użyciu tzw. bloków poleceń). To, technicznie rzecz ujmując, pozwoliło mu na granie w Minecrafta na telefonie w Minecrafcie na telefonie. Jest to tym bardziej imponujące, że gracz korzystał z tzw. wersji gry Bedrock, na której zaprojektowanie czegoś takiego podobno jest udręką. Jak dokładnie wygląda jego praca, możecie zobaczyć na filmiku poniżej.

Minecraft on a phone on Minecraft on my Phone from r/Minecraft

Twórca skorzystał z modyfikacji, którą można pobrać pod tym adresem. Warto zaznaczyć, że jego autorska wersja z Minecraftem nie jest jeszcze dostępna publicznie. Telefon w grze korzysta z technologii mapowania, co sprawia, że po ekranie poruszamy się za pomocą ruchów naszej postaci w normalnym świecie. Podskok odpowiada za kliknięcie w ekran, a kucnięcie za powrót do ekranu startowego. Oryginalna wersja modyfikacji pozwala m.in. na słuchanie muzyki i granie w Flappy Bird.

Aktualizacja Minecraft 1.16.2

Na koniec warto również zaznaczyć, że Minecraft właśnie otrzymał kolejną aktualizację. Jest ona znacznie mniejsza od tej wydanej pod koniec czerwca, gdzie twórcy skupili się głównie na wzbogaceniu lokacji Nether. Teraz gracze mogą spodziewać się tylko drobnych usprawnień, w tym nowego przeciwnika, eksperymentalnego wsparcia autorskich biomów, a także naprawienia błędów i bugów. Pełną listę zmian w aktualizacji 1.16.2 znajdziecie pod tym adresem.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Minecraft

Minecraft