Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2021, 15:50

autor: NowaGeneracja

Minecraft - odkryto intrygujący szczegół creepera, fani snują teorie

Użytkownik Reddita odkrył nowy, intrygujący szczegół dotyczący creeperów. Fani snują różne teorie na temat ich prawdziwej historii.

W SKRÓCIE:
  • Użytkownik Reddita odkrył, że pierwotnie twarze creeperów były naklejone na teksturę liści.
  • Wysnuwane są różne teorie – na przykład że creeperzy to tak naprawdę rośliny albo stworzenia chowające się za liśćmi.

Jak powszechnie wiadomo, creeperzy powstali na skutek błędu w programowaniu – miała być świnia, a powstał śmieszny zielony ludzik. Markus „Notch” Persson, twórca Minecrafta, tak bardzo polubił omyłkowy design, że postanowił go wykorzystać do stworzenia przeciwników w grze. Teraz okazuje się, że oryginalną teksturą creeperów były… liście. I naklejona na nie twarz.

Minecraft - odkryto intrygujący szczegół creepera, fani snują teorie - ilustracja #1
Źródło: dead_5775, r/Minecraft, Reddit

Użytkownik Reddita – dead_5775 – odkrył tę zależność i pokazał światu, wstawiając powyższy obrazek. W wątku rozgorzała namiętna dyskusja o tym, czy jest to przypadkowe powiązanie, czy może stoi za tym coś więcej. Do tej pory wysnuto dwie ciekawe teorie – creeperzy kryją się pod liśćmi albo creeperzy są roślinami.

Czy prawdziwy wygląd creeperów może być ukryty pod liśćmi? Niektórzy twierdzą, że nieprzyjaciele mają przypominać umarłych, niosących ładunki wybuchowe, albo zwyczajnie być chodzącymi dynamitami. Jednak inni zwracają uwagę na fakt, że „creeper” to po angielsku „pnącze”, a zatem roślina. Ich wybuchanie może być więc sposobem na rozsiewanie zarodników lub nasion, które następnie rozwijają się w ciele nosiciela. Teorię oparto również na dawnym wpisie Notcha, w którym powiedział on, że creeperzy przypominają mu kruche, suche liście.

Oczywiście, kolejne komentarze użytkowników Reddita mnożą i rozwijają nowe pomysły na „prawdziwy” powód takiego wyglądu creeperów – na przykład ten, według którego nieprzyjaciele to nekromanci z zamiłowaniem do prac ogrodowych. Być może nie ma w tym głębokiej filozofii, a być może za naszymi wrogami z Minecrafta stoi mroczniejsza historia. Kto wie?