Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2021, 14:25

autor: AlexB

Błyskawiczne tunele w Minecrafcie - gracz ma wybuchową metodę

Jeden z graczy Minecrafta przygotował specjalną paczkę danych do gry Minecraft, dzięki której można w sposób błyskawiczny tworzyć tunele. Potrzebne są do tego materiały wybuchowe, tłok oraz krzesiwo.

Jak sam tytuł wskazuje, istotnym elementem rozgrywki w Minecrafcie jest kopanie. Czasem jednak potrafi być ono nieco uciążliwe i zajmować zdecydowanie zbyt wiele czasu. Nieco usprawnić ten proces postanowił jeden z miłośników produkcji studia Mojang AB, noszący pseudonim jpdude98. Otóż przygotował on prostą sztuczkę, dzięki której można tworzyć długie tunele w świecie gry praktycznie w kilka sekund.

Przede wszystkim należy postawić na ziemi blok z materiałami wybuchowymi. Następnie konieczne jest przyczepienie do niego tłoku, by mógł on go odepchnąć w pożądaną stronę. Teraz wystarczy już tylko dodać dodatkowe TNT (na „kupce” może być go maksymalnie 64 sztuki, co równa się wysadzeniu tunelu o długości 128 bloków) i użyć na wszystkim krzesiwa. Zaowocuje to efektownym wybuchem, który natychmiast zamieni ziemię i skały w pustą przestrzeń, przez którą bez problemu można się przedostać.

Ponadto istnieje opcja dodania do całego przepisu ekstra składników, które nadadzą całej eksplozji różnych właściwości. Wszelkie szczegóły znajdziecie na poniższej prezentacji wideo przygotowanej przez samego jpdude98.

Aby móc skorzystać z tej metody, musicie zdobyć paczkę danych przygotowaną przez jpdude98. Ściągniecie ją z tej strony. Gdy już to zrobicie, musicie uruchomić Minecrafta, wybrać któryś ze światów, kliknąć Edit, a następnie Open World Folder. Przenieście pobraną paczkę do folderu datapacks obecnego w otwartej lokalizacji. Teraz gdy włączycie zmodyfikowaną uprzednio mapę, powinieneś móc cieszyć się z nowego, błyskawicznego sposobu tworzenia tuneli.

Przypominamy, że w tym roku będziemy obchodzili dziesiątą rocznicę pełnoprawnej premiery Minecrafta na PC. Do dziś tytuł doczekał się wersji na liczne platformy, w tym Switcha, PlayStation 4 oraz Xboksa One, a także szeregu spin-offów. Wśród nich znajduje się chociażby ubiegłoroczne Minecraft: Dungeons.

  1. Oficjalna strona gry Minecraft
  2. Nowy wymiar swobody - recenzja gry Minecraft
  3. Minecraft – poradnik do gry