Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2019, 14:42

Minecraft Earth już w Polsce, premiera wczesnej wersji na Android i iOS

Aplikacja Minecraft Earth od dziś dostępna jest w Polsce na systemach mobilnych Android i iOS. Wzorem Pokemon GO gra wykorzystuje technologię rzeczywistości rozszerzonej. Nie jest to jednak wersja finalna.

Minecraft Earth przenosi założenia oryginału do świata rzeczywistego. - Minecraft Earth już w Polsce, premiera wczesnej wersji na Android i iOS - wiadomość - 2019-12-13
Minecraft Earth przenosi założenia oryginału do świata rzeczywistego.

Spin-off jednej z najpopularniejszych gier w historii zadebiutował w Polsce. Mowa o aplikacji Minecraft Earth, która w ramach wczesnego dostępu została udostępniona na systemy mobilne Android i iOS. Tytuł można pobrać za darmo.

Minecraft Earth to produkcja, która wykorzystuje technologię rzeczywistości rozszerzonej. Wzorem popularnego Pokemon GO przenosi elementy wirtualne do świata realnego, a zobaczyć je można na ekranie smartfona. W tym przypadku użytkownicy zajmują się zbieraniem zasobów, stawianiem budowli oraz walką z przeciwnikami znanymi z oryginalnego Minecrafta.

Przygotowane konstrukcje mogą stać się stałym elementem rzeczywistych miejsc, o ile zostaną zaakceptowane przez twórców. Pozycja zachęca do wychodzenia z domu, szczególnie że część zasobów jest dostępna tylko w konkretnych lokacjach (np. w parkach można zdobyć drewno). Oby tylko gracze nie zapominali sprawdzać także co dzieje się poza ekranem.

Minecraft Earth prezentuje się ciekawie, jednak nie wszyscy będą mieli do niego dostęp. Wynika to z tego, że produkcja wymaga obsługi silnika ARCore. Oto lista urządzeń, które są z nim kompatybilne. Należy również pamiętać, że gra znajduje się we wczesnym dostępie i mogą w niej występować błędy.

  1. Minecraft Earth - oficjalna strona internetowa
  2. Mojang - oficjalna strona internetowa