Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2023, 08:03

autor: Adrian Werner

Militsioner to unikalny immersive sim o przechytrzaniu milicjanta giganta; zobacz nowy gameplay

Do sieci trafił obszerny gameplay z immersive sima Militsioner, który jest jedną z najbardziej nietypowych nadchodzących gier.

Źródło fot. Tallboys
i

Ostatnie dni były owocne dla osób zainteresowanych projektem Militsioner, czyli nietypową produkcją typu immersive sim, w której spróbujemy uciec z miasteczka strzeżonego przez gigantycznego milicjanta. Wpierw podczas wydarzenia Day of the Devs pokazano krótki materiał prezentujący rozgrywkę, a teraz twórcy udostępnili nowy obszerny gameplay z projektu.

Filmik trwa ponad dwanaście minut i daje dobre pojęcie o tym, co zaoferuje ten tytuł. Pokazuje eksplorację, skradanie, kreatywne wykorzystywanie przedmiotów oraz przede wszystkim interakcje z postaciami niezależnymi. Zarówno gigantyczny milicjant, jak i napotkani mieszkańcy miasteczka wyposażeni zostaną w system, w ramach którego nasze rozmowy oraz akcje będą dynamicznie kształtowały relacje z tymi NPC-ami, ułatwiając lub utrudniając rozgrywkę.

Materiał pokazuje również typową dla gatunku immersive sim gameplayową swobodę, oferującą wiele różnych metod realizacji każdego zadania.

Gra zapowiada się bardzo obiecująco. Autorzy chcą połączyć quasi-skradankową rozgrywkę z surrealistycznym klimatem inspirowanym twórczością Franza Kafki, kreując mocno unikalną mieszankę. Ostatnie materiały wideo pokazują, że mają spore szanse zrealizować swoje ambicje.

Przypomnijmy, że Militsioner zmierza wyłącznie na PC. Gra sprzedawana będzie na Steamie i na razie nie znamy planowanej daty premiery. Autorzy nie mają w planach polskiej wersji językowej.

  1. Militsioner na Steamie

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej