Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 lipca 2021, 18:38

autor: Karol Laska

Michael B. Jordan nakręci serial o Supermanie dla HBO

Michael B. Jordan stawia kolejny krok w swojej karierze po rolach w Czarnej Panterze oraz Creedzie. Aktor stworzy dla HBO limitowany serial o Supermanie, w którym najprawdopodobniej wystąpi jako tytułowy heros. Projekt powstanie więc równolegle do filmu Abramsa o tej samej postaci.

W lutym tego roku do sieci wyciekła informacja o najnowszym filmie o Supermanie, nad którym pracuje znany producent i reżyser J.J. Abrams. Do tej pory nie wiemy, kto wcieli się w Clarka Kenta – ma to być jednak aktor czarnoskóry. Serwis Collider podaje, że to nie jedyny projekt o wspomnianym superbohaterze, który pojawi się w najbliższych latach w Hollywood. Superman otrzyma także limitowany serial.

Za produkcję dzieła odpowiadają Michael B. Jordan oraz jego wytwórnia Outlier Society. Ten 34-letni artysta zdążył się już zapisać na kartach amerykańskiej kinematografii i mocno przyczynił się do reprezentacji osób czarnoskórych w wielkich hollywoodzkich hitach. To on bowiem stał się następcą Rocky’ego Balboy w serii Creed (wyreżyseruje nawet trzecią część filmu), jak i był głównym antagonistą marvelowskiej Czarnej Pantery. Serialowy Superman również będzie bardzo ważny dla społeczności afroamerykańskiej – podobnie jak w filmie Abramsa mowa bowiem o czarnoskórej postaci.

Michael B. Jordan stworzy dzieło dla HBO, pojawi się ono zresztą na platformie HBO Max. Ponoć znaleziono już scenarzystę serialu, ale jeszcze nie podano jego nazwiska. Głównym bohaterem produkcji będzie Val-Zod, czyli wcielenie Supermana pochodzące z Ziemi 2 (multiwersum DC powoli daje o sobie znać). Znaną więc dobrze postać zobaczymy z nieco innej strony.

Nieznane są daty premiery zarówno filmu, jak i serialu o Supermanie. Fani tegoż superbohatera mogą być jednak zadowoleni, bo i Abrams, i Jordan kojarzą się raczej z jakością (pomimo paru potknięć w karierze). Miejmy tylko nadzieję, że obydwie historie nie będą kłócić się ze sobą i nie wprowadzą widzów w zakłopotanie związane z oglądaniem dwóch aktorów w prawie że tej samej roli, ale w innych produkcjach.

  1. Strona internetowa DC