filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 lutego 2021, 14:50

autor: Karol Laska

Reżyser Star Wars wyprodukuje film o Supermanie. Henry Cavill chętnie powróciłby do roli

J.J. Abrams oraz Ta-Nehisi Coates będą współodpowiedzialni za stworzenie kolejnej hitowej produkcji DC o Supermanie. Nie wiemy jeszcze, kto zagra herosa, choć Henry Cavill chętnie wcieliłby się w Clarka Kenta ponownie.

W SKRÓCIE:
  1. powstaje nowy film o Supermanie – w tytułowego superbohatera mogą wcielić się między innymi Henry Cavill i Michael B. Jordan;
  2. za produkcję dzieła odpowie J.J. Abrams, a scenariusz napisze Ta-Nehisi Coates.

Serwis Deadline podaje, że światło dzienne ujrzy za jakiś czas kolejny film z Supermanem w roli głównej. Co więcej, mówi się, iż w Clarka Kenta ma się ponownie wcielić Henry Cavill (choć nie jest to informacja w stu procentach potwierdzona). Fani na tyle jednak polubili aktora na podstawie jego kreacji w filmach Człowiek ze stali czy Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, że nie zdziwiłby nas jego rychły powrót na ekran. Alternatywą do tego wyboru castingowego wydaje się być Michael B. Jordan znany chociażby z roli Killmongera w Czarnej Panterze.

Film wyprodukuje J.J. Abrams, dla którego będzie to jeden z poważniejszych projektów po najnowszej trylogii Gwiezdnych wojen. To także jego pierwsza styczność z kinowym uniwersum superbohaterskim DC. Scenariusz do nowego Supermana napisze Ta-Nehisi Coates współodpowiedzialny między innymi za komiksy z serii Black Panther.

Zastanawiacie się zapewne, czy twórcy zamierzają zignorować powstałe już filmy Snydera. O to raczej nie powinniśmy się martwić, bo należy wziąć pod uwagę znaczenie komiksowego pojęcia multiwersum, zakładającego istnienie wielu alternatywnych rzeczywistości, w których można znaleźć odpowiedniki danych superbohaterów. Dzięki temu bezproblemowo może powstać chociażby The Batman z Robertem Pattinsonem, pomimo faktu, że w Bruce’a Wayne’a zdążył się już wcielić Ben Affleck. Poza tym nadchodzący film ma pełnić funkcję rebootu. Nie ma co jednak wróżyć z fusów, ponieważ żadne szczegóły fabularne nie są nam znane. Wiemy tylko jedno – Superman powraca. Znowu.

  1. Liga Sprawiedliwości Whedona była „gówniana”. Snyder Cut ma rozwalić mózgi fanów
  2. Strona internetowa DC

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej