Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 lutego 2021, 14:50

autor: Karol Laska

Reżyser Star Wars wyprodukuje film o Supermanie. Henry Cavill chętnie powróciłby do roli

J.J. Abrams oraz Ta-Nehisi Coates będą współodpowiedzialni za stworzenie kolejnej hitowej produkcji DC o Supermanie. Nie wiemy jeszcze, kto zagra herosa, choć Henry Cavill chętnie wcieliłby się w Clarka Kenta ponownie.

W SKRÓCIE:
  1. powstaje nowy film o Supermanie – w tytułowego superbohatera mogą wcielić się między innymi Henry Cavill i Michael B. Jordan;
  2. za produkcję dzieła odpowie J.J. Abrams, a scenariusz napisze Ta-Nehisi Coates.

Serwis Deadline podaje, że światło dzienne ujrzy za jakiś czas kolejny film z Supermanem w roli głównej. Co więcej, mówi się, iż w Clarka Kenta ma się ponownie wcielić Henry Cavill (choć nie jest to informacja w stu procentach potwierdzona). Fani na tyle jednak polubili aktora na podstawie jego kreacji w filmach Człowiek ze stali czy Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, że nie zdziwiłby nas jego rychły powrót na ekran. Alternatywą do tego wyboru castingowego wydaje się być Michael B. Jordan znany chociażby z roli Killmongera w Czarnej Panterze.

Film wyprodukuje J.J. Abrams, dla którego będzie to jeden z poważniejszych projektów po najnowszej trylogii Gwiezdnych wojen. To także jego pierwsza styczność z kinowym uniwersum superbohaterskim DC. Scenariusz do nowego Supermana napisze Ta-Nehisi Coates współodpowiedzialny między innymi za komiksy z serii Black Panther.

Zastanawiacie się zapewne, czy twórcy zamierzają zignorować powstałe już filmy Snydera. O to raczej nie powinniśmy się martwić, bo należy wziąć pod uwagę znaczenie komiksowego pojęcia multiwersum, zakładającego istnienie wielu alternatywnych rzeczywistości, w których można znaleźć odpowiedniki danych superbohaterów. Dzięki temu bezproblemowo może powstać chociażby The Batman z Robertem Pattinsonem, pomimo faktu, że w Bruce’a Wayne’a zdążył się już wcielić Ben Affleck. Poza tym nadchodzący film ma pełnić funkcję rebootu. Nie ma co jednak wróżyć z fusów, ponieważ żadne szczegóły fabularne nie są nam znane. Wiemy tylko jedno – Superman powraca. Znowu.

  1. Liga Sprawiedliwości Whedona była „gówniana”. Snyder Cut ma rozwalić mózgi fanów
  2. Strona internetowa DC