Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2020, 09:16

autor: Adrian Werner

Metro Exodus – patch usunął z gry Denuvo

Studio 4A Games wypuściło patch do pecetowej wersji Metro Exodus, który usunął z gry system DRM Denuvo oraz poprawił kilka błędów technicznych.

Metro Exodus – patch usunął z gry Denuvo - ilustracja #1
Metro Exodus już bez systemu Denuvo.

Pecetowa wersja Metro Exodus otrzymała nową aktualizację, która usunęła antypiracki system Denuvo. Dotyczy to edycji gry dostępnych zarówno na Steamie, jak i w Epic Games Store oraz Xbox Game Pass for PC. To dobra nowina, zwłaszcza dla osób, które obecność tej technologii powstrzymywała przed zakupem produkcji.

Patch poprawił również szereg mniejszych problemów technicznych, w tym błąd powodujący zbyt szybkie zużywanie się filtrów w maskach gazowych podczas przebywania we mgle w dodatku Sam's Story. Ponadto wydanie dostępne w Epic Games Store otrzymało funkcję tworzenia kopii zapasowych save’ów, na wypadek gdyby ich tworzenie w chmurze się nie powiodło.

Przypomnijmy, że Metro Exodus zadebiutowało w lutym 2019 roku na PC, Xboksie One i PlayStation 4. Wersja pecetowa tylko przez krótki czas dostępna była na Steamie. Potem wydawca podpisał umowę na wyłączność, za sprawą której przez kolejnych dwanaście miesięcy produkcję można było kupić tylko w Epic Games Store.

W lutym tego roku gra wróciła do dystrybucji na Steamie. Okazało się, że czekało na to wiele osób, gdyż Metro Exodus stało się jednym z największych bestsellerów tego miesiąca w serwisie studia Valve.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Wszystko o Metro Exodus
  3. Recenzja gry Metro Exodus – Red Dead Redemption 2 wśród FPS-ów
  4. Metro Exodus - poradnik do gry