Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 25 października 2018, 20:16

autor: Krystian "Vergil" Pieniążek

Metro 2033 za darmo na Steamie przez 24 godziny

Na niecałe trzy miesiące przed premierą Metro Exodus, pecetowa wersja gry Metro 2033 została udostępniona za darmo. Z jej dodaniem do steamowej biblioteki warto się pospieszyć, gdyż promocja potrwa jedynie przez dobę.

Jeśli jeszcze nie graliście w Metro 2033, czyli postapokaliptyczną strzelankę opartą na książce Dmitrija Głuchowskiego pod tym samym tytułem, to właśnie nadarzyła się świetna okazja do nadrobienia zaległości – produkcja została bowiem udostępniona za darmo na platformie Steam. Co należy zrobić, aby ją zdobyć? Wystarczy udać się pod ten adres i kliknąć w przycisk „Zainstaluj”, a gra zostanie dodana do Waszej biblioteki. Warto jednak się pospieszyć, gdyż taką możliwość macie jedynie przez najbliższą dobę.

Mocną stroną gry Metro 2033 jest ciężki klimat. - Metro 2033 za darmo na Steamie przez 24 godziny - wiadomość - 2018-10-26
Mocną stroną gry Metro 2033 jest ciężki klimat.

Metro 2033 to pierwsza odsłona popularnego cyklu FPS-ów, za którą stoi odpowiedzialne za jego rozwój studio 4A Games. Tytuł zadebiutował na komputerach osobistych oraz Xboksie 360 w 2010 roku i spotkał się z na tyle ciepłym przyjęciem ze strony graczy i recenzentów, że doczekał się odświeżonej wersji (czyli Metro 2033 Redux) oraz kontynuacji (Metro: Last Light). Trzecia część serii, czyli Metro Exodus, ma z kolei zadebiutować 22 lutego 2019 roku.

W Metro 2033 trafiamy do postapokaliptycznego świata, dwadzieścia lat po wojnie nuklearnej, stoczonej przez największe mocarstwa (na czele z Rosją i Stanami Zjednoczonymi). Mieszkańcy Moskwy (choć nie tylko oni) znaleźli schronienie w tunelach tamtejszego metra. Ich życie jest jednak dalekie od sielanki, gdyż każdego dnia muszą walczyć o przetrwanie. Poza tym jedynie najodważniejsi, czyli stalkerzy, zapuszczają się na opanowaną przez zmutowane istoty powierzchnię, by szukać tam cennych zasobów. Kiedy potwory zaczynają przedzierać się do podziemi, główny bohater – Artem – otrzymuje zadanie przedostania się do słynnej stacji Polis, by ostrzec jej mieszkańców, a jednocześnie poprosić ich o wsparcie.

Grę podzielono na misje, podczas których przemierzamy nie tylko mroczne tunele, lecz także ulice zniszczonej Moskwy. Choć ważnym elementem rozgrywki są starcia z przeciwnikami (mowa tak o wyżej wspomnianych mutantach, jak i ludziach), których eliminujemy, korzystając z rozbudowanego arsenału, czasami lepszym rozwiązaniem jest pozostawanie w cieniu i działanie po cichu. Poza tym produkcja potrafi od czasu do czasu całkiem nieźle przestraszyć. Warto również zaznaczyć, że nawet po ośmiu latach od premiery, tytuł prezentuje się dosyć dobrze.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Metro
  2. Metro 2033 - recenzja gry
  3. Poradnik do gry Metro 2033