Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2018, 09:14

autor: Krystian "Vergil" Pieniążek

Metal Wolf Chaos XD zmierza na komputery osobiste i konsole

Ekipa General Arcade pracuje pod czujnym okiem studia From Software nad zremasterowaną wersją gry Metal Wolf Chaos. Produkcja zatytułowana Metal Wolf Chaos XD jeszcze w tym roku ma trafić na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Firma Devolver Digital zapowiedziała Metal Wolf Chaos XD, czyli odświeżoną wersję strzelanki z 2004 roku. Opracowany przez studio From Software pierwowzór zatytułowany Metal Wolf Chaos trafił na pierwszego Xboksa i nigdy nie opuścił granic Japonii; jego remaster natomiast jeszcze w tym roku trafi na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Rzućmy więc okiem na zwiastun tej produkcji i sprawdźmy, co przygotowała dla nas odpowiedzialna za jej przygotowanie ekipa General Arcade.

Akcja Metal Wolf Chaos XD będzie się toczyć w 2040 roku. Gra przeniesie nas w podróż do futurystycznej wersji Stanów Zjednoczonych, pozwalając wcielić się w Michaela Wilsona, czyli czterdziestego siódmego prezydenta tego kraju. Kiedy bohater padnie ofiarą zdrady ze strony wiceprezydenta Richarda Hawka, nie pozostanie mu nic innego, jak zasiąść za sterami potężnego mecha i stawić czoła swojemu wrogowi oraz jego zmechanizowanej armii.

W trakcie zabawy akcję będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby, walcząc z adwersarzami w takich miejscach, jak Wielki Kanion, okolice Białego Domu i Mostu Brooklińskiego, Miami Beach i Beverly Hills czy choćby Chicago. Wykonując rozmaite zadania, zrobimy użytek z rozbudowanego arsenału; na polu walki wykorzystamy między innymi karabiny maszynowe i snajperskie, olbrzymie shotguny czy choćby wyrzutnie rakiet. Ponadto od czasu do czasu napotkamy na swojej drodze uwięzionych przez wroga naukowców, których uwolnienie zaowocuje możliwością zakupu nowych broni czy też rozwinięcia możliwości naszego mecha.

Kiedy los Stanów Zjednoczonych zawiśnie na włosku, prezydent tego kraju będzie musiał wziąć sprawy w swoje ręce. - Metal Wolf Chaos XD zmierza na komputery osobiste i konsole - wiadomość - 2018-06-11
Kiedy los Stanów Zjednoczonych zawiśnie na włosku, prezydent tego kraju będzie musiał wziąć sprawy w swoje ręce.

Pracując nad Metal Wolf Chaos XD, deweloperzy pochylili się nad sferą wizualną. Produkcja zostanie dostosowana do wyświetlaczy panoramicznych, a także otrzyma wsparcie dla rozdzielczości 4K. Ponadto autorzy poprawili niektóre tekstury i efekty wizualne, przemodelowali sterowanie (niestety komputerowi gracze nie zagrają na myszce i klawiaturze) oraz wprowadzili nowy, wygodniejszy system zapisywania stanu rozgrywki.

Twórcy podzielili się również minimalnymi wymaganiami sprzętowymi pecetowej wersji gry, które prezentują się następująco:

  1. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7/8/8.1/10
  2. Procesor: Intel Core i7-950 lub jego odpowiednik / AMD Phenom II X4 965 lub jego odpowiednik
  3. Pamięć RAM: 2 GB
  4. Miejsce na dysku: 500 MB
  5. Dodatkowe wymagania: Pad
Metal Wolf Chaos XD zmierza na komputery osobiste i konsole - ilustracja #2
Metal Wolf Chaos XD zmierza na komputery osobiste i konsole - ilustracja #3
Metal Wolf Chaos XD zmierza na komputery osobiste i konsole - ilustracja #4
  1. Oficjalna strona internetowa firmy Devolver Digital
  2. Metal Wolf Chaos na platformie Steam