Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2020, 09:45

Medieval Dynasty – premiera polskiego symulatora średniowiecznego życia

Dzisiaj w Steam Early Access zadebiutuje gra Medieval Dynasty, czyli symulator życia w średniowieczu, nad którym pracuje polski zespół Render Cube.

Medieval Dynasty – premiera polskiego symulatora średniowiecznego życia - ilustracja #1
Gra spędzi we wczesnym dostępie przynajmniej sześć miesięcy.

Dzisiaj zadebiutuje gra Medieval Dynasty, czyli symulator życia w realiach europejskiego średniowiecza. Wczesna wersja produkcji trafi do sprzedaży w Steam Early Access około 12:00 czasu polskiego. Za projekt odpowiada zlokalizowane w Łodzi studio Render Cube.

Gra ma spędzić we wczesnym dostępie przynajmniej sześć miesięcy, ale wiele będzie zależało od tego, jak produkcja zostanie przyjęta przez graczy i jakie zmiany zostaną przez nich zasugerowane.

Wersja, która zadebiutuje dzisiaj w Early Access, zaoferuje wszystkie podstawowe systemy rozgrywki. Otrzymamy dopracowany i łatwy do opanowania interfejs oraz obszerną serię przygód, wprowadzającą w świat gry. W kolejnych miesiącach autorzy chcą skoncentrować się na ulepszaniu mechanizmów oraz rozszerzaniu zawartości projektu.

Gra jest trudna do sklasyfikowania, gdyż łączy elementy wielu różnych gatunków. Otrzymamy otwarty świat, który będziemy eksplorowali z perspektywy pierwszoosobowej. Rozwój postaci i walka będą przebiegać jak w RPG-ach akcji, ale do tego dojdą mocne aspekty strategiczne, sprowadzające się do zarządzania wioską i handlowania. Wszystko to wzbogacone zostanie mechanizmami survivalowymi.

Medieval Dynasty powstaje wyłącznie z myślą o pecetach i zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Przed zakupem warto zapoznać się z wymaganiami sprzętowymi gry:

Minimalne wymagania sprzętowe Medieval Dynasty na PC:

 1. Procesor: czterordzeniowy 3 GHz
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 970 / Radeon RX 480 z 4 GB pamięci
 4. DirectX: 11
 5. Miejsce na dysku: 10 GB
 6. System operacyjny: 64-bitowy Windows 10

Zalecane wymagania sprzętowe Medieval Dynasty na PC:

 1. Procesor: czterordzeniowy 4 GHz
 2. Pamięć RAM: 16 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 1060 / Radeon RX 580 z 6 GB pamięci
 4. DirectX: 12
 5. Miejsce na dysku: 10 GB
 6. System operacyjny: 64-bitowy Windows 10 (wersja 1909)

Autorzy ostrzegają, że wymagania dotyczące wolnego miejsca na dysku dotyczą tylko wersji, która zadebiutuje dzisiaj w Steam Early Access. Wraz z rozwojem projektu gra będzie potrzebowała dodatkowych gigabajtów.

 1. Oficjalna strona gry
 2. Medieval Dynasty w Steam Early Access