Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2021, 12:14

autor: Adrian Werner

Mechajammer - obiecujące futurystyczne RPG z demem i zwiastunem

Z okazji E3 2021 Whalenought Studios udostępniło demo i nowy zwiastun Mechajammer, czyli obiecującego cyberpunkowego RPG z turorym systemem walki.

MECHAJAMMER W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Whalenought Studios
  2. Wydawca: Modern Wolf
  3. Gatunek: RPG
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: oby jak najszybciej

Jedną z najciekawszych gier zapowiedzianych podczas PC Gaming Show okazało się Mechajammer, czyli taktyczne RPG w klimacie cyberpunka, nad którym pracuje znany z Serpent in the Staglands zespół Whalenought Studios.

Produkcja zmierza wyłącznie na PC. Nie podano daty premiery i ograniczono się do stwierdzenia, że nastąpi ona już wkrótce. Na szczęście nie musicie czekać, aby sprawdzić ten tytuł. Zaraz po zakończeniu PC Gaming Show udostępniono bowiem demo, które możecie pobrać na Steamie.

Mechajammer łączy elementy cyberpunka i horroru. Akcja osadzona jest w kolonii na pokrytej dżunglą planecie. Gracz dowodzi oddziałem dezerterów, których statek rozbił się na powierzchni tego świata i aby go opuścić, konieczne będzie zgromadzenie sporych funduszy oraz wielu przysług.

Podczas zabawy musimy nawiązywać sojusze, gromadzić informacje, przekupywać wrogów oraz przede wszystkim wykonywać misje. Gra oferuje turowy system walki, w którym gracz może na spokojnie wydawać rozkazy swoim postaciom, a potem musi biernie obserwować, jak są one realizowane równocześnie z komendami kierującego wrogami AI. Mechajammer ma być mocno nieliniowe. Autorzy obiecują, że zadania można będzie wykonywać na wiele różnych sposobów, a podejmowane decyzje ukształtują przebieg historii.

Warto dodać, że choć gra została oficjalnie zapowiedziana wczoraj, to w rzeczywistości było to jedynie ujawnienie najnowszego wcielenia tego projektu. Rozpoczął on bowiem żywot w 2015 roku jako Copper Dreams. Wtedy oferował prostą, ale w miarę realistyczną grafikę 3D. Dwa lata później twórcy ujawnili nową wersję, z tym samym tytułem, ale z odmienioną oprawą wizualną, która pozostała trójwymiarowa, ale zyskała mocno kreskówkową stylistykę.

W 2020 roku doszło do kolejnej, jeszcze większej zmiany w formie projektu. Nazwę Copper Dreams porzucono na rzecz Mechajammer, a grafika przeszła kompletną metamorfozę. Postawiono na kamerę izometryczną, postacie wykonane jako dwuwymiarowe sprite’y oraz trojwymiarowe lokacje i obiekty w otoczeniu, które pokryto rozpikselowanymi teksturami.

Najnowsza wersja, ujawniona podczas wczorajszego PC Gaming Show, to kolejna ewolucja tej produkcji. Stylistyka widoczna w zeszłorocznych materiałach została zachowana, ale kamera nie jest już na stałe uwięziona w widoku izometrycznym i pokazuje akcję z różnych perspektyw. Pod względem wizualnym to zdecydowanie najładniejsze wcielenie tego projektu, ale mamy nadzieję, że to ostatnia duża metamorfoza i wkrótce doczekamy się premiery gry.

  1. Oficjalna strona gry
E3 2021