Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2013, 13:46

autor: luckie

Matter na Kinecta anulowany

Jeszcze nie wyjaśniono do końca, czym miałby być przeznaczony na Kinecta Matter, a już firma Microsoft zdecydowała się porzucić prace nad tytułem. Czy to już koniec futurystycznej kulki?

Rest in peace, Matter…
Rest in peace, Matter…

Matter – budząca ciekawość produkcja, przeznaczona na Xboksa 360, została anulowana. Gra miała ukazać się w tym roku, ale firma Microsoft rozwiała na to wszelkie nadzieje krótką wypowiedzią:

Microsoft Game Studios nie realizuje już tego projektu. Obecnia nie mamy nic do dodania.

Z twórcami tytułu współpracował Gore Verbinski, reżyser m.in. trzech pierwszych części Piraci z Karaibów i Rango. Na jedynym zwiastunie Matter, pochodzącym z zeszłorocznych targów E3, widzimy stalową kulkę, przypominającą roboty z obu części Portala, przemierzającą futurystyczne otoczenie. Sterowanie miało wykorzystywać Kinecta – urządzenie rozpoznające ruchy graczy. Nie wiadomo dokładnie, na czym miałaby polegać rozgrywka w Matter. Najprawdopodobniej chodziło o zręcznościowo-logiczną zabawę, w której głównym wyzwaniem byłoby umiejętne balansowanie ciałem, podczas poruszania się po zróżnicowanej powierzchni. Możliwe, że w grze pojawiłby się element współpracy (na co wskazywałaby jedna ze scen z trailera, na której widać dwie podobne kulki). Czymkolwiek miał być Matter, raczej już tego nie ujrzymy.