Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneX360
Okładka Matter (X360)
OkładkaMatter (X360)

Matter X360

Gra logiczna przeznaczona do zabawy z kontrolerem Kinect do konsoli Xbox 360. W projekt zaangażowani byli Gore Verbinski (reżyser filmu Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły), studio deweloperskie Blind Wink Games i firma Microsoft Game Studios.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Matter Premiera X360

anulowana

producent: Xbox Game Studios / Microsoft Studios wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Matter to nieukończony projekt gry, w której powstanie zaangażował się Gore Verbinski, reżyser znany z takich filmów jak Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły oraz Rango. Produkcja powstawała w studiu Blind Wink Games przy współpracy z firmą Microsoft Game Studios. Prace deweloperskie zostały anulowane w marcu 2013 roku bez podania konkretnej przyczyny.

Pomysł na grę wynikał z przekonania, iż osoby, które nie miały wcześniej kontaktu z kontrolerem Kinect, mogą odczuwać dyskomfort związany ze sterowaniem za pomocą ruchów ciała. Według Verbinskiego, barierę tę można przełamać dzięki wywołaniu odpowiednich emocji u graczy.

Akcja Matter osadzona została w fikcyjnym uniwersum, które do pewnego stopnia przypomina wirtualny świat z filmu Tron. Zadaniem gracza byłoby pokierować ruchem niewielkiej, metalicznej sfery, przemierzającej rozległy, dynamicznie zmieniający się labirynt w poszukiwaniu podobnych do siebie eksploratorów.

Według założeń ekipy deweloperskiej, gra miała oferować przede wszystkim nieszablonowe zagadki logiczne, wysokiej jakości trójwymiarową oprawę wizualną, a także pełne wsparcie dla możliwości technicznych kontrolera Kinect.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Matter: Odpowiednia dla każdego wieku.

Matter Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Kinect