Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2023, 10:34

autor: Adam Adamczyk

Producenci Mass Effect 5 droczą się z graczami i teasują termin premiery gry

W Mass Effect 5 możemy zagrać już w tym roku? Twórcy znowu droczą się z graczami.

Źródło fot. Oficjalny zwiastun następnego Mass Effect
i

O najnowszej odsłonie Mass Effect, która jest już w fazie produkcji, wiemy niewiele, dlatego nic dziwnego, że fani przygód Sheparda i spółki wyczekują wszelkich informacji na jej temat. Póki co otrzymaliśmy oficjalny zwiastun i rozmaite teasery. Teraz w sieci pojawił się kolejny tego typu materiał, który może sugerować termin premiery gry.

Mass Effect 5 w 2023 roku?

Na oficjalnym profilu BioWare na Twitterze pojawił się krótki materiał przedstawiający Normandię lecącą w przestrzeni kosmicznej. Nie ma tam żadnych ukrytych wiadomości, jednak sam tweet został podpisany słowami:

Czy macie plany na wielką podróż w tym roku?

Dzień później do posta odniósł się Michael Gamble, który nadzoruje prace nad projektem.

Gdyby oni tylko wiedzieli, dokąd zmierzamy.

Jest to oczywiście luźny teaser, który może, ale nie musi sugerować, że w najnowszą odsłonę Mass Effect zagramy jeszcze w tym roku. Jednak dopóki informacja nie zostanie ogłoszona wprost, lepiej podchodzić do tej wizji z lekką dozą sceptycyzmu.

Warto przypomnieć, że produkcja powstaje pod okiem weteranów, którzy współtworzyli również poprzednie części trylogii. Ponadto Mass Effect 5 (jest to oczywiście tytuł roboczy) nie powstanie na silniku Frostbite, lecz na Unreal Engine 5, co zostało bardzo dobrze przyjęte przez graczy. Produkcja musi stawić czoła bardzo wysokim oczekiwaniom graczy, dlatego trudno mi uwierzyć w to, aby tytuł mógł zadebiutować w bardzo dobrym stanie jeszcze w tym roku, choć oczywiście chciałbym zostać pozytywnie zaskoczony.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Mass Effect

Adam Adamczyk

Adam Adamczyk

Pisaniem zajmuje się zawodowo od 2013 roku. W 2021 roku dołączył do GRYOnline.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuje się informacjami stricte technologicznymi. Współpracował z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuje się od dziecka. Poza tym jego zainteresowania obejmują grę na gitarze, komponowanie muzyki oraz sporty siłowe.

więcej