Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2023, 09:38

Gracze rzucili się testować Battlefield 2042 na Steam, darmowy weekend przyciągnął tłumy [Aktualizacja]

Darmowy weekend przyciągnął do Battlefielda 2042 masę graczy. Dodatkowo tytuł ten jest na wyjątkowo dobrej promocji.

Źródło fot. Electronic Arts
i

Aktualizacja

Darmowy weekend z Battlefield 2042 okazał się dla firmy EA niemałym sukcesem. Gra niemal wyrównała swoje najlepsze osiagnięcie, jeśli chodzi o peak graczy (102 009 osób grających jednocześnie; rekord to 105 397), a liczba pozytywnych ocen w ostatnich 30 dniach osiągnęła poziom 55% i zdaje się rosnąć (ocena ogólna to zaledwie 41% pozytywnych not).

Graczom najwidoczniej przypadła do gustu także promocja na grę – do 26 października możecie ją kupić na Steam za ok. 43 zł. W rozmaitych dyskusjach na Steam wielu z nich twierdzi, że w takiej cenie jest to gra godna uwagi. Oczywiście więcej osób pozostaje odmiennego zdania, ale to i tak zauważalna zmiana nastawienia do strzelanki EA DICE. Warto przy tym odnotować, że na części konfiguracji BF2042 ciągle zdaje się mieć mniejsze i większe problemy techniczne.

Darmowy weekend z BF2042 dobiegnie końca dzisiaj o 19:00.

Oryginalna wiadomość (13 października)

Kilka dni temu wystartował szósty sezon – Mroczny eksperyment (ang. Dark Creations) – w Battlefieldzie 2042. Aby zachęcić ludzi do sprawdzenia nowej zawartości, Electronic Arts zdecydowało się zorganizować dużą promocję oraz darmowy weekend. Efekt tych działań jest zauważalny – dziś w szczytowym momencie na Steamie bawiło się jednocześnie ponad 58 tysięcy osób (via Steam DB). Ostatnio taką liczbą gra mogła poszczycić się prawie dwa lata temu, tj. tuż po swojej premierze.

Gracze zainteresowani tytułem mogą do poniedziałku grać w niego całkowicie za darmo. Akcja ta obejmuje PC (via Steam) oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Jednocześnie przygotowano również dużą obniżkę ceny Battlefielda 2042. Szczególnie zadowolone powinny być osoby grające na PC – na platformach Electronic Arts oraz Steam produkcja jest dostępna za jedyne 43,18 zł (to rekordowo niski koszt w tych sklepach). Posiadacze konsol Xbox One i Xbox Series X/S zapłacą 89,97 zł. Użytkownicy PlayStation 4 i 5 muszą natomiast przygotować 104,97 zł.

Jest to więc idealna okazja, by przetestować najnowszą zawartość do Battlefielda 2042. Sezon Mroczny eksperyment wprowadza między innymi kolejną mapę, gadżety oraz broń. Szczegóły na ten temat znajdziecie w poniższej wiadomości.

  1. Battlefield 2042 w szóstym sezonie uderza w zaskakująco mroczny ton [Aktualizacja: start sezonu 6.]

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Z GRYOnline.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańcza specjalistka od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi. Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry.

więcej