Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 21 stycznia 2022, 14:29

Mary Skelter 2 - wydawca uległ presji graczy i usunął cenzurę z wydania PC

Firma Ghostlight ugięła się pod presją graczy i wypuściła patch przywracający w pecetowym wydaniu jRPG-a Mary Skelter 2 ocenzurowane elementy.

W SKRÓCIE:
  1. pecetowa wersja Mary Skelter 2 została ocenzurowana w porównaniu z wydaniem na Nintendo Switch,
  2. gracze tak głośno narzekali na ten fakt, że wydawca w końcu wypuścił darmowe DLC, przywracające wycięte elementy,
  3. DLC ma postać patcha, który trzeba zainstalować ręcznie.

Czasami presja graczy przynosi oczekiwane rezultaty. Najnowszym tego przykładem stała się firma Ghostlight, która wypuściła patch, przywracający ocenzurowane elementy w Mary Skelter 2. Gra zadebiutowała na Steamie i GOG.com na początku stycznia. Niemiłym zaskoczeniem okazało się usunięcie z wydania pecetowego minigierki Purge Corruption, czego powodem było lekkie zabarwienie erotyczne tego elementu rozgrywki, sprowadzającego się do usuwania magicznego skażenia z półnagich ciał towarzyszek broni.

Co jednak ciekawe, nie dotyczyło to wcześniej wydanej edycji na Switcha. Jest to o tyle dziwne, że zazwyczaj to na konsolach Nintendo występują problemy z cenzurą, podczas gdy Steam tradycyjnie był bardziej tolerancyjny w tej kwestii.

Gracze narzekali tak głośno, że ostatecznie firma Ghostlight wysłuchała ich głosów i wypuściła darmowe DLC, przywracające wycięte elementy do pecetowej wersji gry.

Co ciekawe, dodatek udostępniono w formie patcha, którego archiwum trzeba ręcznie wypakować do folderu z grą. Aktualizacja nie jest dostępna przez Steam i GOG.com, co sugeruje, że powodem wszystkich tych problemów były warunki tych serwisów.

Minigierka Purge Corruption to żadna pornografia, ale zastosowana przez autorów taktyka na obejście cenzury Steam jest często wykorzystywana przez wydawców znacznie ostrzejszych treści. Popularne stało się wypuszczanie w serwisie studia Valve wersji pozbawionych wszystkich kontrowersyjnych elementów, a jednocześnie udostępnianie na oficjalnych stronach przywracających je łatek.

  1. Mary Skelter 2 Uncesor patch – pobierz aktualizację z naszego FTP-a
  2. Mary Skelter 2 Uncesor patch – pobierz aktualizację Dropboxa wydawcy