Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 stycznia 2022, 14:27

autor: Ania Orzech

Godzilla i Tytani z MonsterVerse spotkają się ponownie w nowym serialu od Apple

Platforma Apple TV+ złożyła zamówienie na serial osadzony w uniwersum MonsterVerse. Godzilla i Tytani doczekają się serii, która będzie powiązana z kinowymi filmami.

Filmowe uniwersum od studia Legendary, znane jako Monsterverse, przenosi się na małe ekrany. Apple TV+ ogłosiło zamówienie na oryginalny serial telewizyjny osadzony w świecie Godzilli. Produkcja będzie podążała za historią filmu Godzilla z 2014 roku i przedstawi wydarzenia, które mają miejsce zaraz po wielkiej bitwie gigantycznego jaszczura z Tytanami. Serial przybliży nam nową, szokującą rzeczywistość, w której rozmaite potwory są na porządku dziennym.

Na tę chwilę serial nie otrzymał tytułu, ale znamy pierwsze szczegóły dotyczące fabuły i składu twórców. Historia skupi się na losach pewnej rodziny, która próbuje odkryć sekrety z przeszłości i poznać spuściznę, łączącą ją z tajną organizacją Monarch.

Producentami wykonawczymi będą Chris Black i Matt Fraction, a także Joby Harold i Tory Tunnell z Safehouse Pictures. Toho, czyli firmę posiadającą prawa do postaci Godzilli, reprezentować będą Hiro Matsuoka i Takemasa Arita.

Monsterverse stworzone przez Legendary to alternatywny wszechświat, skupiający się na walce ludzkości o przetrwanie w świecie oblężonym przez potwory znane z mitów i legend. Uniwersum zapoczątkował film Godzilla z 2014 roku, po czym w kolejnych latach powstały takie produkcje, jak Kong: Wyspa Czaszki z 2017 roku, Godzilla: Król potworów z 2019 roku i Godzilla kontra Kong z 2021 roku. Monsterverse zgromadziło wielu fanów na całym świecie i ciągle się rozwija.

Apple TV kupisz tutaj

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.