Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2017, 17:42

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Marvel's Guardians of the Galaxy to kolejna udana przygodówka studia Telltale Games

Wczoraj na rynku zadebiutował ostatni epizod przygodówki Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series. Zbiera on mieszane opinie, ale gra jako całość wypada dobrze.

Wczoraj zadebiutował piąty i zarazem ostatni odcinek przygodówki Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series, zatytułowany Don't Stop Believin'. Jest to więc niezła okazja do sprawdzenia, jak wypada zakończenie i gra jako całość.

Opinie recenzentów są mieszane. Redaktor serwisu Attack of the Fanboy stwierdził, że to kolejny klasyk od studia Telltale Games, świetnie łączący dramat z humorem. W podobnym tonie wypowiada się dziennikarz Hardcore Gamera. Praktycznie wszystkie odcinki na tej witrynie zostały ocenione na 4/5 i zostały docenione za ciekawą historię oraz humor, choć rozgrywka w piątym epizodzie pozostawia trochę do życzenia – za mało w nim eksploracji. Noty jednak mówią same za siebie – to dobra gra.

Marvel's Guardians of the Galaxy to kolejna udana przygodówka studia Telltale Games - ilustracja #1
Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series w skrócie:
  1. przygodówka oparta na komiksach Marvela;
  2. dostępna na konsolach, komputerach oraz urządzeniach mobilnych (iOS i Android);
  3. jako całość gra wypada dobrze, choć ostatni odcinek zbiera mieszane opinie.

Z drugiej strony pracownik serwisu Destructoid narzeka sporo. Pisze m.in. o niedopracowanych animacjach podczas rozmów, tych samych lokacjach, co w poprzednich epizodach czy słabych sekwencjach z efektownymi, w założeniach, akcjami. Uważa jednak, że piąty epizod nie jest na tyle dużym zawodem, by całkowicie przekreślić czas, który spędził z ekipą Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series.

Finałowy odcinek zasłużył na ocenę 3/5 w Twinfinite, gdzie wśród wad wymienia się niewykorzystany potencjał niektórych scen czy krótki, zwłaszcza jak na zakończenie, czas rozgrywki. Natomiast jako całość gra zapewniła autorowi tekstu sporo radości i równie dobrej zabawy, jak w zwariowanym Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series, które powszechnie uznawane jest za jedną z najlepszych gier Telltale Games.

Jak widać, choć ostatni epizod nie jest idealny, to w ostatecznym rozrachunku cały sezon wypada dobrze. Rewelacji nie ma, zapewne nie będziemy wspominać tej gry tak miło jak pierwszego The Walking Dead: A Telltale Games Series czy wspomnianego już Tales from the Borderlands, ale to solidna i zabawna przygodówka.

Pierwsze recenzje piątego epizodu:

  1. Oficjalna strona gry Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series