Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 kwietnia 2019, 15:20

Marvel Studios ma plan na 4. fazę MCU i nie zmieni go dla X-Menów

W wywiadzie z serwisem io9 Kevin Feige, czyli osoba trzymająca pieczę nad całym filmowym uniwersum Marvela, zdradził, że istnieje pięcioletni plan na całą czwartą fazę MCU. Niestety, nie ma w nim miejsca dla X-Menów.

Gdy kilka tygodni temu oficjalnie zakończył się proces przejmowania przez Disneya aktywów firmy 21st Century Fox, wielu miłośników marvelowskich herosów zaczęło zastanawiać się, kiedy w MCU zadebiutuje film oparty na komiksach z cyklu X-Men. Jeśli mieliście nadzieję, że nastąpi do szybko, to musimy Was rozczarować. W rozmowie z serwisem io9 Kevin Feige, który zajmuje się superbohaterskimi produkcjami kinowymi Disneya, zdradził, że na pełnoprawny debiut słynnej drużyny mutantów potrzeba nieco czasu.

Na debiut filmu o X-Menach należącego do MCU przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. - Marvel Studios ma plan na 4. fazę MCU i nie zmieni go dla X-Menów - wiadomość - 2019-04-09
Na debiut filmu o X-Menach należącego do MCU przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Producent podkreślił, że istnieje pięcioletni plan na czwartą fazę MCU, który został opracowany na długo przed jakąkolwiek umową między Disneyem a 21st Century Fox. Majstrowanie w nim byłyby mocno kłopotliwe, dlatego możemy stwierdzić z dużą dozą pewności, że lista filmów, jakie się w niej znajdą, pozostanie niezmienna. Tak czy inaczej, Feige niezwykle cieszy się, że wszyscy superbohaterowie w końcu są razem.

Fakt, że przez najbliższe pięć lat niemal na pewno nie zobaczymy dużego filmu X-Men od Disneya, nie przekreśla definitywnie ewentualnych występów gościnnych takich postaci, jak Wolverine, Profesor X, Cyklop czy Magneto w zaplanowanych produkcjach z MCU. To samo tyczy się Fantastycznej Czwórki. Natomiast co do Deadpoola, niewykluczone, że jego seria będzie gdzieś na poboczu filmowego uniwersum Marvela, zatem być może kolejną produkcję o popularnym antybohaterze ujrzymy nieco wcześniej.

Trzecia faza Marvel Cinematic Universe zakończy się w tym miesiącu wraz z premierą Avengers: Końca gry. Czwarta rozpocznie się w lipcu tego roku, kiedy to na ekranach kin pojawi się Spider-Man: Daleko od domu. W kolejnych latach zobaczymy takie filmy, jak Czarna Pantera 2, Strażnicy Galaktyki Vol. 3, Doktor Strange 2, The Eternals, Shang-Chi i Czarna Wdowa, w której, jak niedawno się dowiedzieliśmy, zagra znany z serialu The Stranger Things David Harbour. Jak zdradził Feige w przytaczanym wywiadzie, mają być to produkcje bardziej eksperymentujące materiałem źródłowym niż dotychczasowe elementy MCU. Wszystko to brzmi całkiem intrygująco, lecz jak wyjdzie w praniu? Przekonamy się o tym w najbliższej przyszłości.

Co się natomiast tyczy X-Menów, wkrótce będziemy mogli zobaczyć ich na wielkim ekranie w filmie Mroczna Phoenix. Polska premiera filmu w reżyserii Simona Kinberga odbędzie się 7 czerwca bieżącego roku.

  1. Marvel Cinematic Universe – strona oficjalna