Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 6 kwietnia 2017, 10:04

Małżeńskie porachunki, Carrie Pilby - weekendowe premiery filmowe

Kwiecień w rodzimych kinach nie będzie rozpieszczał premierami, ale coś postaram się dla Was znaleźć: jutro warto zwrócić szczególną uwagę na duńską komedię z Marcinem Dorocińskim - Małżeńskie porachunki.

Małżeńskie porachunki

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Dwóch dojrzałych facetów ma dosyć swojego dotychczasowego życia i pragnie zmiany. Przy kieliszku okazuje się, że najlepszym sposobem na zerwanie z codziennością nie jest rozwód, a wynajęcie płatnego mordercy, by zlikwidował żony i tym samym pozwolił mężom zacząć życie na nowo. Tak się jednak składa, że żony są dużo sprytniejsze, niż się wydawało, i to panowie zaczną się obawiać o swoje życie. Film duński, reżyser doświadczony, klimat czarnej komedii i Marcin Dorociński w roli zabójcy na zlecenie – film w sam raz na dobre rozpoczęcie miesiąca!

  1. Reżyseria: Ole Bornedal
  2. Tytuł oryginalny: Draberne fra Nibe
  3. Grają: Nicolas Bro, Ulrich Thomsen, Marcin Dorociński

Carrie Pilby

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Nie dajcie się zwieść plakatowi – twórcy filmów Holiday i Czego pragną kobiety to w tym wypadku tylko część ekipy producenckiej. Pani reżyser i pani scenarzystka to w zasadzie debiutantki, co nie oznacza, że Carrie Pilby to zły film. Historia niezwykle inteligentnej, świeżo upieczonej absolwentki Harvardu to opowieść o szukaniu miejsca w świecie pełnym głupich ludzi i powierzchownych relacji. Terapeuta radzi jej, by odhaczała kolejne cele na specjalnej liście, dzięki czemu odnajdzie szczęście. No i nawet jeśli całość nie jest specjalnie odkrywcza lub zabawna, to niemal wszyscy krytycy są zgodni – Bel Powley w tytułowej roli jest zjawiskowa.

  1. Reżyseria: Susan Johnson
  2. Grają: Bel Powley, Nathan Lane, Gabriel Byrne

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Matka (estoński dramat o matce opiekującej się dorosłym synem w śpiączce),
  2. Pakt krwi (kolejny film, dzięki któremu Nicolas Cage będzie miał na rachunki – sensacyjna opowieść o walce dwóch braci i prywatnego detektywa ze złym szefem lokalnej mafii).

Za tydzień święta, więc zapraszam za 2 tygodnie do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.