Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2022, 13:25

Ta funkcja w Minecrafcie spodoba się fanom Pottera, rewelacyjny pomysł gracza

Jeden z graczy Minecrafta przedstawił ciekawy pomysł na wprowadzenie magicznych czarów do gry. Dzięki jego rozwiązaniu można poczuć się niczym Harry Potter, czarując przy użyciu różdżki.

Magia w Minecrafcie nie jest niczym nowym – twórcy modyfikacji wielokrotnie dawali upust swojej kreatywności, tworząc mody rozszerzające grę o czary różnej maści. Jednak pomysł gracza o pseudonimie Morica jest na tyle ciekawy, że wyróżnia się spośród pozostałych.

Harry Potter w Minecrafcie

Gracz pochwalił się swoimi prototypem na Reddicie, gdzie pomysł szybko zyskał na popularności. Wtyczka stworzona przez Morice pozwala na rzucanie czarów za pomocą rysowania w powietrzu określonych kształtów.

Do rysowania czarów potrzebny będzie jedynie patyk z customową nazwą „Magic Wand” (ang. Magiczna Różdżka). Niejednemu to rozwiązanie może skojarzyć się z serią Harry Potter i byłoby to porównanie całkiem trafione.

Wtyczka daje dostęp do 8 różnych wzorów, którym można przypisać inne działania. Zresztą, zobaczcie sami:

Czary w projekcie

Narzędzie stworzone przez gracza daje spore pole do popisu pod względem kreatywności. Czary rysowane za pomocą różdżki mogą przydać się zarówno przy pojedynkach PvP, jak i walce z mobami wszelkiej maści.

Jak dotąd wszystkie czary opierają się wyłącznie na efektach, które istnieją już w grze, jak np. wybuchy czy płomienie, ale twórca zapowiada, że w planach jest rozbudowanie wachlarza czarów o wiele nowości (chociaż jak sam deklaruje, nie stanie się to zapewne w przeciągu najbliższych kilku miesięcy).

W Minecrafta zagrasz w ramach Xbox Game Pass Ultimate

Pomysł gracza jak dotąd zbiera praktycznie wyłącznie pochlebne recenzje, a gracze wydają się żywo zainteresowani ową innowacją.

Jeśli chcecie przetestować wtyczkę na własnej skórze, znajduje się ona pod tym linkiem.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Michał Ciężadlik

Michał Ciężadlik

Półprofesjonalny muzyk, którego zajawka zaczęła się w dzieciństwie i żyje do tej pory. Za dzieciaka myślał, że zostanie gwiazdą rocka (i po dziś dzień ma niewielką nadzieję, że to się spełni). Był w kilku zespołach w okresie liceum i studiów, ale z żadnym nie odniósł sukcesów, lecz po części żyje z muzyki – niestety, grając do kotleta i na weselach. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca, wolał poszukać czegoś innego. Imał się różnych zawodów, często zupełnie niezwiązanych z zawodem; przez kilka lat był nawet barmanem. Do Gry-Online.pl trafił w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalnym padawanem Newsroomu, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. W grach obecnie preferuje multi nad singla; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100h, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

więcej