Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 21 lipca 2014, 09:17

autor: Adrian Werner

Magic 2015: Duels of the Planeswalkers – najnowsza odsłona najpopularniejszej karcianki rozpoczęła podbój Androida

Na Google Play zadebiutowała gra Magic 2015: Duels of the Planeswalkers, czyli najnowsza odsłona serii stanowiącej adaptację najpopularniejszej stołowej karcianki wszechczasów – Magic: The Gathering.

Fani karcianek mają powody do zadowolenia: kilka dni po debiucie na iOS wydana została androidowa wersja gry Magic 2015: Duels of the Planeswalkers. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i można już pobrać ją z usługi Google Play.

Gra jest wierną adaptacją Magic: The Gathering, czyli najpopularniejszej stołowej karcianki wszechczasów, a autorzy odtworzyli prawie wszystkie zasady i karty z pierwowzoru. Oryginał przez ostatnich dwadzieścia lat komfortowo zasiadał na tronie lidera sprzedaży. A pomimo dwóch dekad na karku gra wciąż bawi równie dobrze jak zawsze, a długie lata rozwijania marki zapewniły jej głębie, o której większość konkurencyjnych tytułów może jednie pomarzyć.

W Magic 2015: Duels of the Planeswalkers gracze wcielają się w magów toczących ze sobą pojedynki za pomocą skomponowanych własnoręcznie talii. Nie mamy tutaj żadnych map taktycznych i zamiast tego wszystkie akcje wykonujemy poprzez zagrywanie kart, reprezentujących np. terytoria, bohaterów czy zaklęcia. Gra posiada bardzo wysoki poziom skomplikowania, ale dla nowicjuszy przewidziano serię sześciu samouczków. Przebrnięcie przez nie zajmuje sporo czasu, ale po nich będziecie zaznajomieni ze wszystkimi podstawowymi regułami rozgrywki.

Kolejne szlify można zdobyć w rozbudowanej kampanii fabularnej, obracającej się wokół łowcy imieniem Garruk Wildspeaker, który postanawia zapolować na graczy. Składa się na nią seria pojedynków z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję, ale wszyscy oni wyposażeni zostali w ciekawe osobowości, a sprawnie opowiadana historia sprawia, że mamy ochotę zobaczyć, co wydarzy się później.

Kampania jest dopracowana i zapewnia sporo radości, ale tak naprawdę sercem gry jest tryb multiplayer i to on sprawia, że będziecie grali w Magic 2015: Duels of the Planeswalkers przez co najmniej rok, aż do premiery kolejnej odsłony.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.