Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2012, 12:33

autor: Adrian Werner

Mad Catz ujawniło lotniczy symulator MMO Combat Pilot

Firma Mad Catz zapowiedziała lotniczy symulator MMO zatytułowany Combat Pilot. Gra do działania będzie wymagała posiadania gry Microsoft Flight Simulator X i oparta zostanie na modelu abonamentowym.

Mad Catz ujawniło lotniczy symulator MMO Combat Pilot  - ilustracja #1

Jakiś czas temu szefowie firmy Mad Catz, znanej głównie z produkcji joysticków, padów i kierownic, uznali, że nie wystarczy im już tylko wytwarzanie kontrolerów do cudzych gier. W rezultacie podjęto decyzję o powołaniu wewnętrznego studia deweloperskiego ThunderHawk. Zespół ten powoli kończy prace nad zręcznościowym Damage Inc. Pacific Squadron WWII, ale okazuje się, że w produkcji znajduje się również drugi projekt. Jest nim lotniczy symulator MMO zatytułowany Combat Pilot.

Stworzenie od podstaw silnika potrafiącego obsłużyć nie tylko grafikę, ale i realistyczną fizykę lotu nie jest zadaniem łatwym. Dlatego twórcy postanowili pójść na skróty. Combat Pilot do działania wymagać będzie posiadania gry Microsoft Flight Simulator X, czyli jednego z najpopularniejszych symulatorów ostatnich lat. Warto dodać, że to nie pierwszy raz, gdy tytuł ten wykorzystywany jest w komercyjnych projektach innych zespółów. Na rynku działa obecnie masa małych firm, które sprzedają własne rozszerzenia do symulatora lotu firmy Microsoft. Jednak w przeciwieństwie do nich Combat Pilot skoncentruje się głównie na wieloosobowych starciach powietrznych.

ThunderHawk Studios zamierza wprowadzić do silnika Microsoft Flight Simulator X szereg własnych modyfikacji, w tym pełną obsługę dedykowanych serwerów, sterowane przez sztuczną inteligencję wieże kontroli lotu oraz rozbudowane moduły komunikacji radiowej. Nie zabraknie też systemu kariery, pozwalającego na awansowanie na kolejne szczeble wojskowej kariery.

Jak na lotnicze MMO przystało, Combat Pilot duży nacisk położy na współpracę z innymi graczami. Twórcy nie zapominają o nowicjuszach, którzy będą mogli podszlifować umiejętności, dzięki rozbudowanym trybom szkoleniowym i wirtualnym testom.

Combat Pilot ukaże się jedynie w wersji na PC. Gra oparta zostanie na modelu abonamentowym. Obecnie nie znamy konkretnej daty premiery. Twórcy ujawnili za to wymagania sprzętowe:

Minimalne wymagania sprzętowe:

  1. Procesor: Intel Pentium 4 1.8 GHz;
  2. Pamięć RAM: 512 MB;
  3. Karta grafiki: Nvidia GeForce 3 / ATI Radeon 8500 64 MB.

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

  1. Procesor: Intel Pentium 4 2.8 GHz;
  2. Pamięć RAM: 1 GB;
  3. Karta grafiki: Nvidia GeForce 6800 / ATI Radeon X850 128 MB.

Jak widać, oparcie gry na silniku wydanego w 2006 roku Microsoft Flight Simulator X zaowocowało bardzo niskimi wymaganiami sprzętowymi.

gry