Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 lipca 2018, 09:45

autor: Czarny Wilk

Luke Evans zagra w filmie Midway od reżysera Dnia Niepodległości

Obsada hollywoodzkiej superprodukcji wojennej w reżyserii Rolanda Emmericha powiększyła się o kolejne nazwisko. Do Woody'ego Harrelsona i Mandy Moore dołączył znany z Alienisty i Szybkich i wściekłych 6 Luke Evans.

Powiększa się obsada Midway, superprodukcji wojennej reżyserowanej przez twórcę Dnia niepodległości i Pojutrze Rolanda Emmericha. Do Woody’ego Harrelsona i Mandy Moore dołączył znany z Alienisty, Pięknej i Bestii, Hobbita oraz Szybkich i wściekłych 6 Luke Evans.

Evansa w ostatnich latach regularnie widujemy w głośnych filmach. - Luke Evans zagra w filmie Midway od reżysera Dnia Niepodległości - wiadomość - 2018-07-04
Evansa w ostatnich latach regularnie widujemy w głośnych filmach.

Midway opowie o słynnej bitwie II wojny światowej, która rozegrała się w dniach 4-7 czerwca 1942 roku pomiędzy okrętami japońskimi a amerykańskimi. Łamaczom szyfrów pracującym dla armii Stanów Zjednoczonych udało się ustalić czas i miejsce kolejnego ataku japońskiej marynarki, dzięki czemu przygotowano zasadzkę i podczas czterodniowej bitwy odwrócono sytuację na froncie pacyficznym na korzyść Amerykanów.

Evans wcieli się w komandora Wade’a McClusky’ego, jednego z bohaterów tytułowej bitwy, później nagrodzonego za zasługi Krzyżem Marynarki Wojennej. Woody Harrelson (Detektyw, Iluzja, Trzy billboardy za Ebbing, Missouri, Han Solo: Gwiezdne wojny – historie) zagra admirała Chestera Nimitza, jednego z oficerów dowodzących amerykańską flotą. Rola Mandy Moore (serial Tacy jesteśmy) nie została jeszcze ujawniona. Midway Rolanda Emmericha zadebiutuje w kinach w przyszłym roku. Warto jeszcze dodać, że na podstawie tych samych wydarzeń w 1976 roku stworzono inny głośny film wojenny o takim samym tytule.