Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2021, 14:54

Loop Hero podbija Steam; ponad 30 tys. graczy w jeden dzień od premiery

Loop Hero, strategiczny roguelite z elementami RPG, okazał się prawdziwym hitem. W ciągu jednego dnia grę od studia Four Quarters uruchomiło ponad 32 tysiące osób.

W SKRÓCIE:
  • Wczoraj na Steamie zadebiutował Loop Hero.
  • W ciągu jednego dnia tytuł przyciągnął do siebie ponad 30 tys. graczy.
  • Spośród tysiąca recenzji na Steamie ponad 90% stanowią te pozytywne.

Wczoraj na Steamie zadebiutował Loop Hero, który jest mieszanką kilku gatunków, takich jak RPG, rogue-lite, karcianka i gra strategiczna. Tytuł utrzymany jest w pixel artowej retro stylistyce, a jego klimat osadzony jest w średniowiecznym fantasy. Nasz bohater trafia do świata pogrążonego w chaosie za sprawą zaklęcia pętli czasowej. Wyróżniającym się elementem gry jest to, że nie kierujemy bezpośrednio akcjami naszej postaci, a jedynie tworzymy dany poziom tak, by jej umiejętności pozwoliły na ukończenie zadania z sukcesem.

Chociaż mamy do czynienia z małą, niezależną produkcją, to jej wyniki już po jednym dniu od premiery imponują. W szczytowym momencie w Loop Hero grało jednocześnie 32 700 osób.

Loop Hero podbija Steam; ponad 30 tys. graczy w jeden dzień od premiery - ilustracja #1
Loop Hero jest sprawną hybrydą kilku dobrze znanych nam gatunków

Produkcja w tym momencie została na Steamie zrecenzowana przez blisko 1000 osób, z czego 96% opinii o grze jest pozytywnych. Cytując jednego z graczy:

Gra jest bardzo prosta na pierwszy rzut oka – ot, chodzimy w pętli, zbieramy ekwipunek, toczymy automatyczne walki. Jednak każda okazja do rozwoju osady/obozu pozwala na odkrycie kolejnych mechanik, w tym kart za pomocą których „odbudowujemy” zniszczony świat. I tu też są miłe niespodzianki, ponieważ gra oferuje wiele ukrytych synergii pomiędzy nimi.

 

Tym samym Loop Hero staje się pozytywnym zaskoczeniem marca. Kto wie, może po sukcesie Valheim z zeszłego miesiąca pora na kolejną grę indie, która przyciągnie tłumy?