Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 marca 2021, 15:00

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

Co obejrzeć na Netflixie, HBO GO i Prime Video w weekend 5-7 marca 2021

Podpowiadamy, co obejrzeć w weekend 5-7 marca 2021 roku w związku z premierami filmów i seriali na najpopularniejszych platformach streamingowych: Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video.

W erze pozamykanych multipleksów większość czasu przeznaczanego na filmy i seriale spędzamy w sieci, próbując wybrać coś z bogatych bibliotek dostępnych w Polsce platform streamingowych. Jeżeli nie lubicie siedzieć godzinami nad poszukiwaniem produkcji do obejrzenia, to postaramy się Wam pomóc – wybraliśmy pięć wartych zobaczenia tytułów, które dopiero co pojawiły się bądź pojawią na Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video. Poniższa lista dotyczy weekendu od 5 do 7 marca 2021 roku. Zaczynajmy!

Spider-Man: Daleko od domu – Netflix

Co to: Ostatni (na razie) film z kinowego uniwersum Marvela

Od kiedy dostępny na platformie: od 2 marca

Rok premiery: 2019

Po wydarzeniach z Avengers: Koniec gry Peter Parker stara się wrócić do życia zwykłego ucznia liceum. Jednak obowiązki superbohatera nie dają o sobie zapomnieć, nawet na zagranicznej wycieczce. Jednocześnie Parker musi poradzić sobie z nowym zagrożeniem, które pojawi się w najmniej odpowiednim momencie. Film jest 23. produkcją spod szyldu Marvel Cinematic Universe i kończy Fazę Trzecią uniwersum stworzonego przez Kevina Feige’a. W rolę Spider-Mana, po raz piąty, wciela się Tom Holland. Oprócz niego w filmie występują także: Jake Gyllenhaal, Samuel L. Jackson oraz Zendaya.

Książę w Nowym Jorku 2 – Amazon Prime Video

Co to: sequel komedii z 1988 z Eddie’em Murphym w roli tytułowej

Od kiedy dostępny na platformie: od 5 marca

Rok premiery: 2021

W latach 80. Eddie Murphy był jednym z najgłośniejszych nazwisk w Hollywood. Zaczynając od kariery stand-upera, komik bardzo szybko zadebiutował na dużym ekranie. Filmy takie jak 48 godzin, Nieoczekiwana zamiana miejsc czy Gliniarz z Beverly Hills były kasowymi hitami i ugruntowały jego pozycję w show-biznesie. Nakręcona w 1988 roku komedia Książę w Nowym Jorku była przysłowiową kropką nad „i”, jednak po niej kariera Murphy’ego zaliczyła regres. Następne produkcje z jego udziałem były w najlepszym wypadku przeciętne, a w najgorszym zgarniały Złote Maliny i zaliczały porażkę w Box Office. Odkupienie nadeszło w 2019 roku, kiedy aktor otrzymał nominację do Złotych Globów za film Nazywam się Dolemite w reżyserii Craiga Brewera. Obaj twórcy powracają z nowym obrazem, który jest kontynuacją przygód księcia Akeema sprzed 33 lat i można go obejrzeć od piątku na Amazon Prime Video.

Biggie: I Got a Story to Tell – Netflix

Co to: dokument o tragicznie zmarłym legendarnym raperze

Od kiedy dostępny na platformie: od 1 marca

Rok premiery: 2021

Kolejny tydzień i następny dokument. Tym razem Netflix wziął na warsztat historię tragicznie zmarłego w 1997 roku Christophera Wallace’a znanego na całym świecie jako The Notorious B.I.G. Film skupia się na początkach kariery rapera, zanim jeszcze zdobył ogromną popularność. Produkcja została nakręcona przy wsparciu oraz udziale jego spadkobierców, rodziny oraz najbliższych przyjaciół. Dokument przeplata archiwalne materiały (w tym takie, które nie ujrzały do tej pory światła dziennego) z nowymi wywiadami z osobami, które znały Biggie Smallsa na wylot. Krótka, acz burzliwa kariera Notoriousa stała się inspiracją dla wielu raperów m.in. Eminema, Jaya-Z oraz Lil Wayne’a.

Hobbit: Niezwykła podróż – HBO Go

Co to: pierwsza część trylogii adaptującej powieść J.R.R. Tolkiena Hobbit, czyli tam i z powrotem

Od kiedy dostępny na platformie: od 1 marca

Rok premiery: 2012

9 lat po finale trylogii Władcy Pierścieni Peter Jackson jeszcze raz powrócił do Śródziemia, by nakręcić kolejną ekranizację dzieła Tolkiena. Tym razem wybór padł na wydaną w 1937 roku (prawie 20 lat przed Władcą…) powieść Hobbit, czyli tam i z powrotem. Film skupia się na historii młodego Bilbo Bagginsa, który niechętnie udaje się w podróż z czarodziejem Gandalfem oraz kompanią krasnoludów dowodzoną przez Thorina. Ich celem staje się Samotna Góra, której strzeże smok Smaug, ponieważ w niej znajduje się drogocenny Arcykamień – starożytny skarb krasnoludzkich władców. Produkcję można obejrzeć na platformie HBO Go zarówno w wersji kinowej, jak i rozszerzonej. Oprócz niej zostały dodane pozostałe filmy z trylogii – Pustkowie Smauga oraz Bitwa Pięciu Armii.

Szkoła rocka – Netflix

Co to: komedia z Jackiem Blackiem tworzącym szkolny zespół rockowy

Od kiedy dostępny na platformie: od 1 marca

Rok premiery: 2003

Kariera Jacka Blacka to nie tylko aktorstwo, ale też współtworzenie od 1994 roku rockowego zespołu Tenacious D. Zatem był on idealnym kandydatem do roli głównej w nakręconym w 2003 roku filmie Szkoła Rocka. Black wciela się w postać Deweya Finna, piosenkarza i gitarzysty, który zostaje zwolniony z zespołu przez pozostałych członków. Jego sytuację pogarsza fakt, że z powodu długów grozi mu eksmisja z mieszkania. Rockman, w wyniku zbiegu okoliczności, trafia do prestiżowej szkoły podstawowej w Nowym Jorku jako nauczyciel zastępczy. Klasa, którą naucza, okazuje się niezwykle utalentowana muzycznie i Dewey postanawia stworzyć z nich zespół rockowy, by wygrać nagrodę pieniężną w lokalnym konkursie. Film został nakręcony przez Richarda Linklatera, twórcę takich filmów jak Przed wschodem słońca, Przez ciemne zwierciadło, a także Boyhood.