Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2021, 14:21

autor: Qskan

LoL - nowa bohaterka Gwen przywołuje wspomnienia wśród weteranów

Niedawno Riot Games zaprezentowało nową bohaterkę League of Legends - Gwen, Mglistą Krawczynię. Dzisiaj poznaliśmy jej zestaw umiejętności, który budzi lekkie skojarzenia z dużo starszą postacią.

W SKRÓCIE:
  • Poznaliśmy umiejętności nowej bohaterki League of Legends - Gwen.
  • Niektóre jej cechy przypominają graczom starą wersję postaci Irelii.
  • Gwen najprawdopodobniej zadebiutuje przy okazji patcha 11.8.

Kilka dni temu Riot Games przedstawiło światu nową postać League of Legends, czyli Gwen. Dziś poznaliśmy dokładnie jej umiejętności. Gwen jest magiem walczącym wręcz za pomocą wielkich nożyc, zdolnym zadawać duże obrażenia.

Poniżej znajduje się opis umiejętności bohaterki:

  1. [Umiejętność Pasywna] Thousand Cuts – Podstawowe ataki Gwen zadają dodatkowe obrażenia magiczne przy każdym trafieniu, zależne od procentu maksymalnego zdrowia przeciwnika. Podstawowe ataki przeciwko bohaterom częściowo uzdrawiają postać.
  2. [Q] – Snip Snip! – Gwen szybko tnie swoimi nożycami od dwóch do sześciu razy, zadając obrażenia magiczne w kształcie stożka. Liczba cięć zależy od liczby wcześniej wyprowadzonych podstawowych ataków. Wrogowie znajdujący się w centrum stożka otrzymają true damage, a także dodatkowe obrażenia z umiejętności pasywnej.
  3. [W] – Hallowed Mist – Gwen na 5 sekund roztacza wokół siebie mgłę, dzięki której nie można jej trafić żadną umiejętnością. Dodatkowo zyskuje wtedy pancerz i odporność na magię. Mgła będzie podążać za Gwen za pierwszym razem, gdy bohaterka spróbuje ją opuścić, ale rozwieje się następnym razem.
  4. [E] – Skip 'n Slash – Gwen doskakuje na krótki dystans, co zwiększa jej prędkość, obrażenia oraz zasięg ataków przez 4 sekundy Zaatakowanie przeciwnika w tym czasie zwraca 50% czasu odnowienia umiejętności.
  5. [R] – Needlework – Gwen może skorzystać z umiejętności trzykrotnie, ale wymaga to trafienia przeciwnika igłą w przeciągu 8 sekund od aktywacji. Każde kolejne trafienie wystrzeliwuje w przeciwnika odpowiednio jedną, trzy i pięć igieł, które zadają obrażenia.

Pojawienie się Gwen wśród bohaterów LoL-a jest szeroko komentowane przez graczy, jak przy każdej tego typu okazji. Na Reddicie fani MOBY Riot Games od wczoraj dyskutują na temat przydatności bohaterki na polu bitwy. Część osób zauważyła podobieństwo Gwen do Irelii z czasów przed reworkiem tej postaci. Zbieżność umiejętności widać zwłaszcza w superumiejętności.

Mam wrażenie, że oglądam starą Irelię, widząc ten ultimate - pisze SirKraken.

Podobieństwo umiejętności wywołało falę wspomnień dotyczących starej bohaterki:

Dokładnie o tym samym pomyślałem! Pomijając fakt, że ultimate Irelii był bezużyteczny poza czyszczeniem fal minionów i leczeniem - dodaje DiluoFaker.

Jednak wydaje się, że gracze nie wydają się być zmartwieni tym podobieństwem, które najprawdopodobniej nie odznacza się bezużytecznością na polu walki:

W końcu dostaliśmy typ pojedynkowicza odpowiedniego na górną aleję. Ostatnim była Camille 4 lata temu.

Czas pokaże, czy gracze polubią Gwen i docenią jej przydatność na polu walki. Na ten moment nie znamy dokładnej daty premiery tej postaci, jednak można założyć, że stanie się to przy okazji patcha 11.8. Tymczasem, jeżeli interesuje Was, jak wyglądają umiejętności Gwen w praktyce, możecie zobaczyć je tutaj.

  1. Oficjalna strona League of Legends