Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2020, 15:40

autor: AlexB

Lokacje z kampanii Call of Duty Cold War na teaserach

W sieci pojawiły się trzy krótkie materiały filmowe stanowiące rzut oka na lokacje, w których będą rozgrywały się misje z kampanii fabularnej gry Call of Duty: Black Ops - Cold War. Tytuł zadebiutuje na rynku 13 listopada tego roku.

W SKRÓCIE
  1. W sieci pojawiły się trzy materiały filmowe prezentujące lokacje, które odwiedzimy w ramach kampanii dla pojedynczego gracza w Call of Duty: Black Ops – Cold War.
  2. Możemy na nich zobaczyć mapy umiejscowione w Amsterdamie, Wietnamie oraz Moskwie.
  3. Ponadto pod koniec ubiegłego tygodnia poznaliśmy szczegóły na temat trybu Zombie.

Kampania dla pojedynczego gracza w Call of Duty: Black Ops - Cold War na papierze może prezentować się całkiem intrygująco dla części graczy. Przedstawiciele odpowiedzialnego obecnie za ten tytuł studia Treyarch wspomnieli, że obok standardowego brnięcia do przodu i eliminowania przeciwników w trybie singlowym znajdą się także misje poboczne czy duża swoboda w dojściu do pewnych celów. Wszystko to ma być skąpane w klimacie opowieści szpiegowskich rozgrywających się w czasach zimnej wojny. I jak przystało na tego typu historię, podczas zabawy przyjdzie nam zwiedzić szereg lokacji rozrzuconych po całym świecie. Mały rzut oka na trzy z nich oferują krótkie materiały filmowe, które ostatnio pojawiły się w sieci (via GamesRadar+).

Uważajcie na ewentualne drobne spoilery znajdujące się poniżej!

Pierwsze wideo prezentuje pewien bar w Amsterdamie i jego okolice, które przyjdzie nam odwiedzić w misji Nowhere Left to Run. Po dekoracjach możemy wywnioskować, że będzie się ona rozgrywała na początku 1981 roku (lub pod sam koniec 1980). W zaprezentowanym przybytku spotkamy się z naszym kontaktem tuż przed wyruszeniem na misję w celu schwytania pierwszego celu.

Drugi filmik przedstawia nam lokację z misji Fracture Jaw, która będzie stanowiła wspomnienie z wojny w Wietnamie. Tego typu poziomów ma być kilka.

W końcu na trzecim nagraniu możemy zobaczyć wnętrze słynnej Łubianki, gdzie swoją siedzibę w czasach ZSRR miało KGB (obecnie kwaterę ma tam FSB). W Call of Duty: Black Ops - Cold War zwiedzimy ją w ramach misji Desperate Measures. Co istotne, ma ona stanowić odpoczynek od strzelania.

To jeszcze nie wszystko. Pod koniec ubiegłego tygodnia poznaliśmy również szczegóły na temat trybu Zombie w Call of Duty: Black Ops - Cold War. Nosi on nazwę Dark Aether i będzie podzielony na epizody. Pierwszy z nich, Die Machine, rozpocznie się retrospekcją. W jej ramach przeniesiemy się w czasy II wojny światowej, kiedy to Rosjanie wpadają na trop tajemniczego hitlerowskiego eksperymentu zwanego Projektem Endstation i przypadkowo wypuszczają na świat chmarę nieumarłych. Powstrzymać je będzie starał się oddział znany jako Requiem, na czele którego stoi rosyjsko-amerykański żołnierz Grigori Weaver. Niestety, na drodze drużyny stanie również sowiecka grupa Omega.

Jak zdradzili twórcy, po raz pierwszy w historii serii w trybie Zombie w Call of Duty: Black Ops - Cold War będzie można się wcielić w Operatorów z multiplayera oraz kilku bohaterów z kampanii. Nie jest to jednak jedyna nowość. Prócz tego możemy spodziewać się między innymi ulepszeń terenowych, rzadkich broni, alternatywnych dróg ucieczki czy możliwości postawienia wieżyczek jak w klasycznym multiplayerze. Więcej szczegółów znajdziecie w tym miejscu.

Co jeszcze istotne, w planach twórców jest darmowe wydanie kolejnych map do trybu Zombie po premierze Call of Duty: Black Ops - Cold War. Wszystko po to, by nie rozdrabniać niepotrzebnie społeczności gry.

Przypominamy, że Call of Duty: Black Ops - Cold War zadebiutuje na PC, PlayStation 4, Xboksie One oraz Xboksie Series 13 listopada tego roku. Z kolei 19 listopada między innymi w Polsce pojawi się również na PlayStation 5. Na wszystkich tych platformach tytuł będzie posiadał pełną polską wersję językową.

  1. Strona internetowa serii Call of Duty
  2. Call of Duty Black Ops Cold War - czy CoD także będzie grą RPG?
  3. Call of Duty Black Ops - Cold War - gorąca zimna wojna dla wielu graczy