Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2020, 15:46

autor: Froozyy

Gracze LoL-a chcą powrotu możliwości honorowania przeciwników

Gracze League of Legends dali twórcom do zrozumienia, że chcą przywrócenia funkcji honorowania przeciwników po grze. Opcja ta została całkowicie usunięta w 2017 roku, gdy system honoru został kompletnie przebudowany.

W 2017 roku w League of Legends przerobiono system honoru (służący do wyróżniania najlepszych graczy w danym meczu). Wcześniej w ramach niego obecna była opcja przyznania rywalowi po rozgrywce odznaki „Honorowego przeciwnika”, co pozwalało po prostu wyróżnić gracza, przeciwko któremu grało nam się niezwykle przyjemnie (np. był bardzo dobry lub z pokorą znosił porażkę).

Owej opcji pozbyto się jednak wraz z wprowadzeniem wspomnianych na początku zmian (dodano wtedy m.in. rangi honoru i nagrody), ale wszystko wskazuje na to, że gracze do teraz nie mogą pogodzić się z jej stratą. Na forum Reddit pojawił się wątek, w którym jeden z użytkowników przyznał, że chciałby powrotu możliwości uhonorowania przeciwnika, a wielu zdaje się podzielać jego opinię – do tej pory wpisowi przyznano ponad 27 tys. „upvote’ów” i kilkadziesiąt odznak, a w komentarzach rozpętała się dyskusja na temat porzuconej lata temu funkcji.

Zmiany w systemie honoru w League of Legends:

Użytkownik CenjoTV zdradził, że deweloperzy postanowili pozbyć się tej opcji, ponieważ była ona wykorzystywana w negatywnym znaczeniu przez najlepszych graczy na koreańskim serwerze. Podobno ci przyznawali „Honorowego przeciwnika” tym, którzy łatwo się denerwowali i poddawali, aby w kolejnych grach można było rozpoznać takie osoby (poprzez widoczną odznakę podczas ekranu ładowania) i działać im na nerwach, dzięki czemu mecz stawał się znacznie prostszy.

Wielu graczy będących w niższych dywizjach zgodnie stwierdziło jednak, że funkcja ta była świetnym rozwiązaniem, a moment, w którym dostawało się odznakę nawet od kilku przeciwników, był niezwykle satysfakcjonujący. Sam mogę przyznać, że nigdy nie odczułem, abym otrzymał ją w negatywnym znaczeniu i nawet teraz niejednokrotnie chętnie przyznałbym „Honorowego przeciwnika” mojemu rywalowi. Nic nie wskazuje jednak na to, aby twórcy z Riot Games zamierzali w najbliższym czasie wprowadzić taką możliwość ponownie.