Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 24 maja 2018, 11:01

autor: Czarny Wilk

Lodowy smok George'a R.R. Martina doczeka się pełnometrażowej animacji

George R.R. Martin, twórca Pieśni lodu i ognia, książkowego pierwowzoru serialu Gra o tron, weźmie udział w produkcji kolejnej adaptacji swojego dzieła. Tym razem padło na powieść dla dzieci z 1980 roku pt. Lodowy smok (oryg. The Ice Dragon).

Fani wyczekujący już od siedmiu lat kolejnego tomu Pieśni Lodu i Ognia, powieści fantasy, na której oparto bijący rekordy popularności serial Gra o Tron, muszą uzbroić się w jeszcze większą dawkę cierpliwości. George R.R. Martin do swojej bogatej kolekcji projektów, nad którymi pracuje i które odciągają go od dokończenia stworzonej przez siebie sagi, dorzucił kolejny – ekranizację Lodowego smoka, jego powieści dla dzieci z 1980 roku.

Twórca Gry o tron zdaje się bardzo starać zapełnić swój harmonogram tak, by nie musieć pisać Wichrów zimy. - Lodowy smok George'a Martina doczeka się pełnometrażowej animacji - wiadomość - 2018-05-24
Twórca Gry o tron zdaje się bardzo starać zapełnić swój harmonogram tak, by nie musieć pisać Wichrów zimy.

Akcja książki rozgrywa się w innym świecie niż znane z Gry o tron Westeros. Młoda dziewczynka Adara potajemnie zaprzyjaźnia się z rzadkim lodowym smokiem. Bestia okazuje się być jedyną nadzieją na uratowanie świata przed armią ognistych smoków atakujących miasto, w którym dotąd żyła.

Adaptacja będzie animacją stworzoną przez Warner Animation Group (Lego: Przygoda, Bociany). George R.R. Martin oraz Vince Gerardis zajmą się warstwą produkcyjną przedsięwzięcia. Na tym etapie nie wybrano jeszcze reżysera, scenarzystów czy obsady, nie podano również nawet przybliżonej daty premiery widowiska.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.