Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2018, 20:26

autor: Vergil

Liga Polska Manager 95 dostępna za darmo

Pierwszy polski menadżer piłkarski, czyli Liga Polska Manager ’95, jest dostępny za darmo. Grę mogą sprawdzić zarówno komputerowi gracze, jak i osoby bawiące się na smartfonach i tabletach z Androidem.

Po dwudziestu trzech latach od premiery kultowa w niektórych kręgach gra Liga Polska Manager '95 została udostępniona za darmo. Produkcję w wersji na systemy Windows, Android oraz MacOS pobierzecie, przechodząc tutaj. Na jej stronie internetowej znajdziecie również instrukcję instalacji na pierwszych dwóch z wyżej wymienionych systemów, a także poradnik, który pomoże przede wszystkim nowicjuszom w postawieniu pierwszych kroków w piłkarskim świecie. Czekają tam także smaczki w postaci skanów recenzji z polskich magazynów oraz wywiadu z autorem, a także zdjęć pudełkowego wydania.

Liga Polska Manager ’95 to pierwszy polski menadżer piłkarski. - Liga Polska Manager 95 dostępna za darmo - wiadomość - 2018-10-24
Liga Polska Manager ’95 to pierwszy polski menadżer piłkarski.

Warto odnotować, że choć Liga Polska Manager '95 to pierwszy menadżer piłkarski rodem znad Wisły, rozgrywka w tej produkcji jest dosyć skomplikowana. W trakcie zabawy musimy nie tylko dbać o skład drużyny (zawodników kupujemy, sprzedajemy lub wypożyczamy), intensywność treningu każdego z piłkarzy oraz ustalenie taktyki na kolejne mecze, lecz także trzymać pieczę nad finansami naszego klubu. To ostatnie wymaga od nas podpisywania umów z reklamodawcami czy nawet telewizją (w wyższych ligach), ustalania cen biletów czy choćby wysokości zarobków naszych podopiecznych. Jeśli nasze konto zacznie świecić pustkami, nic nie stoi na przeszkodzie, by zaciągnąć kredyt na bieżące wydatki.

Co ciekawe, Liga Polska Manager ’95 to projekt licealisty – Rafała Cymermana (który odpowiada również za reaktywację swojego dzieła). Tytuł sprzedał się na tyle dobrze, że zapoczątkował serię kontynuowaną aż do 2005 roku.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Liga Polska Manager ‘95