Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Liga Polska Manager '95 (PC)
OkładkaLiga Polska Manager '95 (PC)

Liga Polska Manager '95 PC

Pierwszy rodzimy manager piłkarski, opracowany przez licealistę Rafała Cymermana.

Sportowe | manager | manager piłkarski

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Liga Polska Manager '95 Premiera PC

15lipca1995

pudełko PL

15lipca1995

producent: SportLand Software wydawca: MarkSoft wydawca PL: MarkSoft

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Liga Polska Manager '95

Championship Manager 3

Total Club Manager 2003

Anstoss

Liga Polska Manager ’95 to pierwszy rodzimej produkcji menadżer piłkarski, pozwalający poprowadzić do boiskowych sukcesów znane drużyny z polskiej ligi. Za opracowanie gry odpowiada w zasadzie jeden człowiek, a jest nim licealista Rafał Cymerman, którego autorski projekt zyskał zainteresowanie wydawcy – firmy MarkSoft.

Tytuł oddaje do naszej dyspozycji wszystkie kluby piłkarskie z rodzimej I, II i III ligi w oryginalnych składach z początku rundy wiosennej. W zależności od wybranego stopnia trudności, zabawę rozpoczynamy od najniższej lub najwyższej klasy rozgrywkowej, a naszym celem jest odpowiednio: awans do wyższej ligi, bądź rywalizacja o najwyższe trofea krajowe i udział w europejskich pucharach.

Pod względem złożoności, gra oferuje większość opcji typowych dla współczesnych menadżerów piłkarskich, a dodatkowym smaczkiem są swojskie, rodzime realia. Rolą menadżera jest więc dbanie o skład drużyny i taktykę na kolejne spotkania. Zawodnicy opisani są 4 podstawowymi parametrami, takimi jak technika, szybkość, podanie i strzał. Piłkarzy możemy kupować, sprzedawać lub wypożyczać, ustalając każdemu z nich odpowiedni poziom zarobków oraz intensywność treningu. W razie potrzeby możemy sięgnąć też do grającej w tzw. okręgówce drużyny rezerwowej, gdzie często rodzą się młode piłkarskie talenty.

Ważnym elementem rozgrywki jest dbanie o aspekt finansowy. Do naszych obowiązków należy też zawieranie umów z reklamodawcami, ustalanie cen biletów i premii dla drużyny, sposobów dojazdu na mecze i zakwaterowania, a także (w wyższych ligach) sprzedaż praw do transmisji telewizyjnych. Z czasem należy też pomyśleć o rozbudowie stadionu, gdyż zainstalowanie telebimu bądź dodatkowego oświetlenia może przyciągnąć na mecze dodatkowych kibiców. W przypadku problemów, możemy także posiłkować się kredytem bankowym, pamiętając jednak o tym, że należy go spłacić – i to z odsetkami.

Pod względem oprawy Liga Polska Manager ’95 prezentuje się dość przeciętnie. Interfejs gry jest przejrzysty, ale stosunkowo prosty. Najciekawsze sytuacje meczowe ilustrowane są zaś prostymi animacjami. Podczas spotkań towarzyszą nam także chóralne (choć cenzuralne) zaśpiewy kibiców.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 FDD

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 75 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Liga Polska Manager '95: Odpowiednia dla każdego wieku.

Liga Polska Manager '95 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 286
  • 1 MB RAM
  • karta grafiki 512 kB
  • DOS