filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 maja 2024, 17:45

autor: Pamela Jakiel

Liam Hemsworth jako wiedźmin na pierwszym oficjalnym zdjęciu. Tak prezentuje się nowy odtwórca roli Geralta w serialu Netflixa

Netflix podzielił się pierwszym oficjalnym zdjęciem Liama Hemswortha w roli Geralta z serialu Wiedźmin. Zobaczcie, jak aktor prezentuje się na fotografii promującej najnowszy sezon produkcji fantasy Netfliksa.

Źródło fot. Wiedźmin, Netflix, Lauren Schmidt Hissrich, 2019
i

Liam Hemsworth przejął rolę Henry’ego Cavilla – w czwartym oraz w piątym sezonie Wiedźmina Netfliksa to właśnie Australijczyk będzie portretować tytułowego bohatera. Mieliśmy już okazję zobaczyć, jak aktor wygląda w roli pogromcy potworów dzięki zdjęciom z planu nadchodzącej serii. Teraz jednak do sieci trafiły pierwsze oficjalne materiały.

Portal Entertainment Weekly opublikował zdjęcie oraz wideo przedstawiające Liama Hemswortha w roli Geralta z Rivii. Oto, jak aktor prezentuje się na oficjalnej fotografii.

Liam Hemsworth jako wiedźmin

Wygląd opracowywaliśmy przez ponad rok, więc jesteśmy bardzo podekscytowani, mogąc podzielić się oficjalnym zdjęciem Liama Hemswortha jako Geralta z Rivi. […] Mamy wiele frajdy, filmując czwarty sezon, i jesteśmy podekscytowani, zapraszając fanów do wspólnej podróży – powiedziała showrunnerka Lauren S. Hissrich dla EW.

Przypomnijmy, że duża grupa fanów serialu Netfliksa długo nie mogła zaakceptować faktu, iż w buty Henry’ego Cavilla wejdzie Liam Hemsworth. Niektórzy miłośnicy serii fantasy twierdzili, że Australijczyk nie pasuje do kreacji wiedźmina. Publikacja pierwszych nieoficjalnych zdjęć ostudziła nieco te nastroje. Z pewnością także udostępnione oficjalne materiały uspokoją wielu widzów kontrowersyjnego tytułu.

Liam Hemsworth dołączył do obsady, do której należą Freya Allan (Ciri), Anya Chalotra (Yennefer) oraz Joey Batey (Jaskier), Laurence Fishburne (Regis), Sharlto Copley (Leo Bonhart), James Purefoy (Skellan) oraz Danny Woodburn (Zoltan). Obecnie powstają zdjęcia do nowych odcinków.

Czwarty sezon Wiedźmina trafi na Netfliksa na początku 2025 roku.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej