Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2013, 11:06

autor: Hed

League of Legends - dzisiaj startują ćwierćfinały mistrzostw świata

Mistrzostwa trzeciego sezonu League of Legends wkraczają w kolejną fazę. Z etapu grupowego wyszły zespoły Telecom T1, OMG, Fnatic oraz Gambit BenQ.

Tak prezentuje się plan kolejnego etapu mistrzostw League of Legends. - League of Legends - dzisiaj startują ćwierćfinały mistrzostw świata - wiadomość - 2013-09-23
Tak prezentuje się plan kolejnego etapu mistrzostw League of Legends.

Po sześciu dniach walki i kilkudziesięciu rozegranych meczach, wiemy, która z drużyn przeszła do ćwierćfinałów League of Legends. Z grupy A awansowały zespoły SK Telecom T1 oraz OMG, a w grupie B najlepsze okazały się Fnatic oraz Gambit BenQ. Te wyniki nie są zaskoczeniem, bo drużyny okupowały czołowe miejsca w tabelach praktycznie od początku rozgrywek. W mistrzostwach trzeciego sezonu esportowcy walczą o nagrody, których łączna wartość wynosi 2 miliony dolarów.

Ostatniego dnia fazy grupowej nie uświadczyliśmy żadnych większych niespodzianek. W grupie A podwójne zwycięstwo zaliczyła drużyna SKT T1. Drugi z liderów, OMG, wygrał tylko raz, ale dzięki dobrej pozycji awansował dalej. W grupie B zatriumfował Fnatic – esportowcy z tej załogi oddali do tej pory tylko jeden mecz. Dwukrotnie zwyciężył także Gambit BenQ, zapewniając sobie drugą pozycję w tabeli i awans dalej. Swojej szansy nie wykorzystały Vulcun Techbargains i Samsung Ozone.

Kolejna porcja starć odbędzie się dzisiaj wieczorem. Jako pierwsi na arenę wkroczą zawodnicy z drużyn Cloud 9 HyperX oraz Fnatic – zabawa rozpocznie się o godzinie 21:00 naszego czasu. O 1:00 w nocy zagrają także NaJin Black Sword i Gambit BenQ. Na kolejne mecze poczekamy do środy - Gamania Bears stanie do walki z SK Telecom T1 25 września o godzinie 4:00. Trzy godziny później zagrają ze sobą Royal Club i OMG. Transmisje znajdziecie w serwisach YouTube lub Twitch.

  1. Oficjalna strona mistrzostw League of Legends

Harmonogram meczów

  1. 23 września, 21:00 – Cloug 9 HyperX vs Fnatic
  2. 24 września, 1:00 – NaJin Black Sword vs Gambit BenQ
  3. 25 września, 4:00 – Gamania Bears vs SK Telecom T1
  4. 25 września, 7:00 – Royal Club vs OMG

Grupa A – po zakończeniu fazy grupowej

Drużyna

Zwycięstwa

Porażki

OMG

7

1

SKT T1

7

1

TSM

3

5

Lemondogs

2

6

Gaming Gear

1

7

Grupa B – po zakończeniu fazy grupowej

Drużyna

Zwycięstwa

Porażki

Fnatic

7

1

Gambit BenQ

6

3

Vulcun Techbargains

5

4

Samsung Ozone

3

5

Mineski

0

8

Gra League of Legends, znana też jako LoL, to esportowy i free-to-playowy hit ostatnich lat. Studio Riot Games zbudowało ją na zasadach popularnego moda Defense of the Ancients, w którym gracze przyjmują rolę herosów i walczą ze sobą na arenach. Duża liczba postaci, umiejętności i taktyk sprawiły, że gra świetnie nadaje się na esportowe widowisko. Amatorom League of Legends polecamy nasze materiały wideo, zawierające poradniki i omówienia.