Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2023, 11:39

autor: Adrian Werner

Konkurent PoE i Diablo złapał drugi oddech na Steamie, pomogła jedna funkcja

Popularność Last Epoch eksplodowała na Steamie. Jest to zasługa nowego patcha i zawartego w nim trybu, na który gracze czekali od lat.

Źródło fot. Eleventh Hour Games
i

Studio Eleventh Hour Games ma powody do zadowolenia. W ostatnich kilku dniach popularność hack’n’slasha Last Epoch na Steamie wystrzeliła w górę.

  1. Wczoraj gra ustanowiła nowy rekord aktywności na poziomie 40 591 osób bawiących się równocześnie.
  2. Dla porównania – poprzedni rekord wynosił trochę ponad 6 tys. graczy jednocześnie i został ustanowiony dwa lata temu. W tym roku rekordy dnia wynosiły około 1-2 tys. osób.
  3. Powodem nagłego wzrostu popularności gry jest wydana 9 marca aktualizacja 0.9. Patch wreszcie wprowadził wyczekiwany od lat tryb multiplayer.
  4. Aktualizacja wprowadziła również nowe mapy i przedmioty (w tym pancerze), ulepszyła modele niektórych obiektów oraz poprawiła balans rozgrywki. Ponadto w świecie gry pojawili się nieznani wcześniej wrogowie.
  5. Doskonały odbiór patcha 0.9 widać również w recenzjach graczy na Steamie. Licząc wszystkie od dnia premiery we wczesnym dostępie – 76% z nich chwali Last Epoch. Natomiast biorąc pod uwagę tylko te z ostatnich 30 dni, udział pozytywnych recenzji wzrasta do 85% i większość z nich wystawiono od momentu premiery aktualizacji.

Multiplayer wciąż dostępny jest jedynie w formie beta, ale jak widać, nie przeszkodziło to w jego ciepłym przyjęciu. Gracze długo czekali na dodanie tej opcji. Last Epoch zadebiutowało bowiem w Steam Early Access w kwietniu 2019 roku.

Na razie twórcy nie są jeszcze gotowi podać planowanej daty premiery pełnej wersji gry. Fakt, że najnowsza aktualizacja oznaczona została numerem 0.9 sugeruje jednak, że powinno to nastąpić już wkrótce.

Przypomnijmy, że Last Epoch dostępne jest tylko na PC. Gra nie posiada polskiej wersji językowej.

  1. Last Epoch na Steamie
  2. Oficjalna strona gry