Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 24 września 2020, 15:50

autor: AlexB

Kultowe seriale animowane dla dorosłych dostaną kolejne sezony

Stacja Fox zdecydowała się na przedłużenie o dwa kolejne sezony swoich dwóch popularnych seriali animowanych dla dorosłych. Mowa tu o Family Guy oraz Bob's Burgers.

Seriale animowane dla dorosłych utrzymane w konwencji komediowej cieszą się ogromną popularnością wśród wielu widzów, zwłaszcza za oceanem. Wystarczy wspomnieć, że kultowi Simpsonowie znajdują się na antenie już od 31 lat i jak na razie niewiele wskazuje na to, byśmy w najbliższym czasie ujrzeli ich zakończenie. Nie jest to jednak jedyna tego typu pozycja produkowana przez 20th Television (niegdyś znane jako 20th Century Fox Television), znajdująca się w ofercie stacji Fox. Prócz niej są tam jeszcze Family Guy oraz Bob's Burgers, które również nie mogą narzekać na brak zainteresowania zarówno ze strony odbiorców, jak i różnych gremiów przyznających nagrody. Nie powinno zatem dziwić, że pojawił się komunikat, iż zostały one przedłużone o dwa kolejne sezony (via Deadline).

Kultowe seriale animowane dla dorosłych dostaną kolejne sezony - ilustracja #1
Family Guy jest obecny na ekranach od jedenastu lat.

W ten oto sposób Family Guy, czyli stworzona przez Setha MacFarlane'a produkcja opowiadająca o szalonych perypetiach mieszkającej w amerykańskim miasteczku Quahog rodziny Griffinów i ich znajomych, doczeka się 20. i 21. sezonu, a Bob's Burgers przedstawiające historię tytułowego Boba, który z pomocą żony i trójki dzieci stara się prowadzić restaurację serwującą burgery, otrzyma 12. i 13 sezon. Zanim jednak zadebiutują one na antenie, minie jeszcze trochę czasu. Na razie czekamy, aż pojawią się pierwsze odcinki odpowiednio 19. i 11. sezonu obu tych seriali. Stanie się to w najbliższą niedzielę, czyli 27 września.

Kultowe seriale animowane dla dorosłych dostaną kolejne sezony - ilustracja #2
Bob’s Burgers można w naszym kraju obejrzeć chociażby na antenie stacji Fox Comedy.

Oto, w jaki sposób na temat przedłużenia produkcji Family Guya oraz Bob's Burgers wypowiedział się Michael Thorn, sprawujący pieczę nad działem Rozrywka w stacji Fox:

Family Guy oraz Bob's Burgers są kluczowymi filarami sukcesu naszej sieci. Przenosząc gatunek na nowe wyżyny i w znaczący sposób napędzając popkulturę, położyły fundamenty pod uczynienie Animation Domination jednym z najsilniejszych bloków programowych w całej telewizji. Obydwa te przedłużenia potwierdzają po raz kolejny nasze zaangażowanie w animację i dają nam możliwość kontynuowania budowy naszej pozycji lidera, jeśli chodzi o wyraziste i świeże komedie. Chcielibyśmy podziękować Sethowi [MacFarlane'owi], Loren [Bouchard – twórczyni Bob's Burgers] i ich zespołom, nie wspominając o naszych partnerach z 20th Television, i jesteśmy podekscytowani, że możemy kontynuować z nimi produkcję tych wspaniałych programów.

Przez najbliższe lata miłośnicy animowanych komedii, szczególnie tych wyświetlanych przez stację Fox, nie powinni narzekać na brak materiału, zwłaszcza że Family Guy, Bob's Burgers i Simpsonowie to jedynie wierzchołek góry lodowej. W przygotowaniu znajduje się chociażby nowy serial od Dana Harmona, znanego szerzej jako twórca takich produkcji jak Community oraz Rick i Morty. Ma on zadebiutować wiosną 2022 roku.

  1. Oficjalna polska strona stacji Fox
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.