Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 24 września 2020, 15:39

autor: Karol Laska

Star Wars i Star Trek razem? Tego chciał Patrick Stewart

Mark Hamill i Patrick Stewart udzielili wywiadu, w którym poruszyli temat odwiecznej rywalizacji Star Treka ze Star Wars, a także opowiedzieli o wcześniejszych pomysłach fuzji tych uniwersów.

Star Wars i Star Trek razem? Tego chciał Patrick Stewart - ilustracja #1
Stewart miał plany przewyższające ambicją nawet najnowsze Avengers.

Ostatnie kilka reklam firmy UberEats z udziałem dwóch aktorskich legend – Marka Hamilla oraz Patricka Stewarta – przyjęło się bardzo pozytywnie. To nie tylko świetnie napisane, humorystyczne scenki, ale i okazja do zobaczenia mistrzów w swoim fachu na jednym ekranie. I choć ich kariery rozwijały się w podobny sposób, bo na polu kina space fantasy, tak Star Trek i Gwiezdne wojny od zawsze dzieliła wyraźna granica.

Dwójka aktorów wypowiedziała się na temat tych filmowych uniwersów w wywiadzie dla magazynu Men’s Journal. Mark Hamill skupił się przede wszystkim na tym, jak przeciętny widz może odbierać i jedną, i drugą serię:

Wielokrotnie pytano mnie o rywalizację pomiędzy Star Wars a Star Trekiem, ale muszę przyznać, że jest z nimi tak jak z jabłkami i pomarańczami. Lubisz albo obydwa, albo żadne z nich.

Do ciekawej rzeczy przyznał się także Patrick Stewart. Oznajmił on, że wielokrotnie myślano nad tym, aby połączyć te dwa kosmiczne światy, ale czegoś ostatecznie zabrakło do realizacji tych zamierzeń:

Przyznam, że przynajmniej my - twórcy Star Treka - fantazjowaliśmy na temat możliwości kombinacji uniwersów Star Wars i Star Treka. Mieliśmy mnóstwo pomysłów, jak połączyć te ikoniczne światy i sparować ze sobą te wszystkie świetne postacie. Osobiście miałbym z tego wielką frajdę.

Star Wars i Star Trek razem? Tego chciał Patrick Stewart - ilustracja #2
Czy Luke odnalazłby się w zupełnie innym środowisku?

Stewart rozwinął swoją myśl i wspomniał, jak jego zdaniem wyglądałoby spotkanie Luke’a Skywalkera z Picardem:

Myślę, że Picard bardzo chciałby Skywalkera jako członka załogi, ale cały czas bacznie by go obserwował. Wszystko przez to, że Luke ma taką osobowość, nad którą Picard musiałby czuwać.

Jeżeli chcecie zobaczyć w akcji obydwu panów, to serdecznie zachęcamy do zapoznania się z serią reklam od UberEats. Możecie je obejrzeć chociażby tutaj.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.